Samsung Galaxy

Samsung půjde proti Applu. Jeho Galaxy S24 zaútočí výbavou i vyspělou umělou inteligencí

  • Důležité informace unikly Samsungu unikly přímo před nosem.
  • S předstihem tak známe specifikace chystaných telefonů Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra

Samsung se chystá příští měsíc představit svou dlouho očekávanou řadu Galaxy S24 – nástupce vlajkové generace S23 prodávané v tomto roce. Díky tipérům však již víme vše podstatné, včetně toho, co všechno jihokorejský brand na akci Unpacked uvede.


Nepřehlédněte: Horká novinka jde do prodeje: Samsung Galaxy S23 FE zaujme povedenou výbavou i cenou


Galaxy S24, S24+ a S24 Ultra

Únik se věnuje zejména informacím o třech základních modelech řady Galaxy S24. Výchozí verze s kompaktním zpracováním dostane 6,2palcový displej, 50Mpx hlavní kameru, hliníkový rám a 4000mAh baterii. Jeho větší kolega S24+ si polepší s 6,7palcovým displejem a 4900mAh baterií.

Nejzajímavější z trojice bude Galaxy S24 Ultra. Tento smartphone přinese velký 6,8palcový zobrazovač s Quad HD+ rozlišením, 200Mpx hlavní kameru, 5000mAh baterii a nakonec – po vzoru Applu – také zpracování z titanové slitiny. Všechny zmíněné telefony dorazí také s čipovou sadou Snapdragon 8 Gen 3 a nejnovějším operačním systémem Android 14 s nadstavbou One UI 6.1.

U prémiového Galaxy S24 Ultra zaujmou ještě jeho dva teleobjektivy, které nabídnou 2×, 3×, 5× i 10× přiblížení bez jakékoliv ztráty kvality, navrch pak nemá chybět ani neuvěřitelný 100× digitální zoom.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Umělá inteligence Galaxy AI

Kromě výše zmíněného hardwaru se Samsung chystá představit světu také vlastní umělou generativní inteligenci. Na oficiální pozvánce prozradil, že služba ponese jméno Galaxy AI a bude součastí nových smartphonů řady S24.

Není úplně jasné, jaké funkce Galaxy AI nabídne, ale tipéři odkazují k podobným funkcím, jaké nabízí největší generativní modely typu Bard nebo ChatGPT. K oficiálnímu odhalení nové řady Samsung Galaxy S24 by mělo dojít 17. ledna 2024.

Zdroj náhledové fotografie: SCREEN POST / Unsplash, zdroj: 91mobiles

Total
0
Shares