Google Chrome

Používáte prohlížeč Google Chrome? Nově varuje před malwarem a prolomenými hesly

  • Do oblíbeného prohlížeče míří řada nových funkcí
  • Chromě je nyní odolnější vůči útokům hackerů

Populární internetový prohlížeč dostal funkci, která brání zneužití hesel kyberšmejdy a hackery. Bezpečnostní kontrola (Safety Check) pracuje automaticky na pozadí a kontroluje, zda hesla uložená ve webovém prohlížeči nejsou nějak ohrožena či kompromitována, upozornil server Bleeping Computer.


Nepřehlédněte: NASA se dme pýchou: Vozítko Curiosity poslalo vědcům nevídané záběry Marsu


Prohlížeč Chrome dostává funkci Safety Check

Funkce Safety Check porovnává přihlašovací údaje s údaji odhalenými při úniku dat. Kontroluje také slabá a snadno uhodnutelná hesla, která uživatele vystavují útokům hrubou silou nebo pokusům o prolomení hesla.

„Kontrola hesel pomocí funkce Safety Check nyní probíhá automaticky na pozadí,“ řekla produktová manažerka skupiny Chrome Sabine Borsay. „Tato upozornění se zobrazují v nabídce (Nastavení) prohlížeče se třemi tečkami.“ Safety Check, kromě toho, že kontroluje hesla, automaticky také odebírá oprávnění, jako je přístup k poloze nebo mikrofonu, u webových stránek, které uživatel dlouho nenavštívil.

A nejde o poslední novou vychytávku pro Chrome. V internetovém obchodě prohlížeče je k dispozici snad nekonečná sbírka různých rozšíření. Řada z nich je však přitom nežádoucích nebo přímo škodlivých a jsou často propagovány prostřednictvím vyskakovacích oken a reklam s přesměrováním.

Funkce Safety Check uživatele upozorňuje na to, že jeho rozšíření je detekováno jako malware nebo odstraněno z obchodu z jiných vážných důvodů a že by mělo být z prohlížeče okamžitě odinstalováno.

Chrome
Bezpečnostní kontrola (Safety check), zdroj: Google

Další užitečné novinky

Mezi další zajímavá vylepšení patří Bezpečné prohlížení (Enhanced Safe Browsing), které je ve výchozím nastavení vypnuté a uživatel si ho musí zapnout, nebo podpora funkce Secure DNS, jež do prohlížeče přináší podporu protokolu DNS over HTTPS.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: Bleeping Computer

Total
0
Shares