Elektrokolo, Acer

Tohle levné městské elektrokolo s umělou inteligencí ujede na jedno nabití až 110 kilometrů

  • Sháníte cenově dostupné elektrokolo s pořádným dojezdem?
  • Acer chystá novinku, která vám možná padne do oka

Kdybyste se nás zeptali, jaká známá společnost se zaměřením na počítačové komponenty vyrobí elektrické kolo jako první, Acer by rozhodně nebyl na prvním místě našeho seznamu.


Nepřehlédněte: Nejnebezpečnější virus na světě znovu ovládl telefony v Česku. Nemilosrdně zaútočí ve chvíli, kdy to nebudete čekat


Elektrokolo s umělou inteligencí

Acer pravděpodobně znáte jako společnost nabízející cenově dostupné notebooky a stolní počítače. Nyní tato tchajwanská firma překvapivě oznámila, že vyrobila své první elektrické kolo.

Na oficiální webové stránce společnosti se můžeme dočíst, že Acer ebii se zaměřuje hlavně na obyvatele měst, kteří si chtějí usnadnit každodenní dojíždění do práce. ebii je moderní skládačka se skromnou hmotností 16 kilogramů. Ve složeném a rozloženém stavu kolo měří pouze 145, respektive 185 centimetrů.

Výrobce uvádí, že může dosáhnout maximální rychlosti 25 kilometrů za hodinu a na jedno nabití urazit až 110 kilometrů. K parádnímu dojezdu přispívá 460Wh akumulátor, který lze plně dobít přibližně za dvě a půl hodiny.

Elektrokolo, Acer
Zdroj: Acer

Na jedno nabití ujede až 110 kilometrů

Elektrokolo využívá 250W motor umístěný v předním náboji, je vyrobeno z hliníkové slitiny a obléká kvalitní pneumatiky Air Fom, které zabraňují píchnutí. Za zmínku stojí, že řídící jednotku a veškerou elektroniku ovládá pokročilá umělá inteligence. „Na základě AI se kolo přizpůsobí vašemu jízdnímu stylu a preferencím, aby vám poskytlo optimální jízdu,“ píše Acer.

K dispozici je také funkce bezdotykového odemykání, která podle společnosti „automaticky uzamkne kolo, když odjíždíte, a opět ho odemkne, když jste poblíž“. Pokud by někdy došlo k odcizení elektrokola, lze jej na dálku uzamknout a sledovat pomocí vestavěného GPS lokátoru.

Acer zatím neuvedl, kdy elektrokolo začne prodávat, na jakých trzích bude k dispozici ani kolik bude stát. Vzhledem k cenové politice společnosti ale očekáváme cenu, která se bude držet proklatě nízko.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Acer, zdroj: Acer, Electrec

Total
0
Shares
8 komentářů
  1. Jen pro zajímavost – koukněte na obrázek a řekněte mi na kterou stranu kolo pojede. Pokud má mít opravdu motor v zadním kole, tak na něm ten člověk asi sedí obráceně 🙂

  2. Zdenku, stačí trochu líp číst “motor umístěný v předním náboji”, tak to asi ten člověk bude sedět dobře 🙊

  3. No jak zaprši, bude jezdec jako prase postříkán blátem.

    1. Pro jezdce v dešti se určitě budou dát dokoupit blatníky.

  4. Elektrocyklisté se zajímají o kapacitu akumulátoru. Novináři o umělou inteligenci.
    Až umělá inteligence překoná fyzikální zákony, to bude svezeníčko 🙂

Comments are closed.