Muž, telefon

Tohle bude lidi bolet. Poplatek za televizi a rozhlas budou platit i majitelé telefonů

 • Chystá se navýšení koncesionářských poplatků
 • A nově budou platit i ti, kteří mají smartphone

Máte doma televizi a rádio? Anebo aspoň jedno z toho? A platíte koncesionářské poplatky? Pokud ano, možná vás bude zajímat, že vláda zvažuje, že částky zvýší. A nově budou platit i lidé, kteří mají chytrý telefon, na němž lze televizi také sledovat.


Nepřehlédněte: Miliony lidí přijdou o účet na Gmailu. Google chystá rozsáhlou čistku, která se týká i Česka


Za televizi na telefonu se bude platit

Televizní a rozhlasové poplatky slouží k financování veřejnoprávních médií, tedy Českého rozhlasu a České televize. Poplatek za rozhlas dnes vyjde na 45 Kč měsíčně, televize na 135 Kč. 

Připomeňme, že v zákoně č. 348/2005 Sb., o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů, je stanoveno, že poplatky za televizi a rádio hradí domácnost, která vlastní přijímače. Není přitom nutné je využívat. 

Bez ohledu na to, kolik rádií nebo televizí vlastníte, vždy platíte pouze za jednu televizi a jedno rádio. Takto navíc platí vždy jedna osoba v domácnosti, platby za jednotlivé přijímače se mezi členy domácnosti nerozpočítávají.

telefon, mobil
Zdroj: Jonas Leupe / Unsplash

Změna už od ledna 2024?

Server novinky.cz dnes informoval, že vláda chystá zásadní změnu pro placení koncesionářských poplatků. Poplatek za rozhlas by se mohl zvýšit o 15 korun, takže by lidé platili 60 korun. Ve hře je rovněž zvýšení koncesionářského poplatku za televizi. O kolik? To zatím, nikdo neví.

Počítá se však s tím, že hlouběji do peněženek lidé sáhnou již od 1. ledna 2024. Povinnost platit za televizi a rozhlas by se od příštího roku měla navíc vztahovat i na lidi, kteří nemají televizor, ale ke sledování používají smartphone nebo tablet.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: novinky.cz

Total
0
Shares
44 komentářů
 1. Největší zloději a mafiáni nesahají ani po kotníky SUPERZLODĚJSKÝM POLITICKÝM ………… Hlavně volte nás my vás po zásluze OKRADEME 🤮🤮🤮

 2. Už bez servítek, je to zlodějská sebranka. Takže budu platit i to co nepoužívám. To opravdu začnu tvrdit, že komunisti byli zlatí lidé. Nemám plyn, ale musim ho platit?

  1. Jako přijdou ke mě domů, spočítají všechny chytré telefony a tablety + PC a tv.
   To by mohli napočítat 9 mobilů a 15 nefunkčních, 5 nefunkčních tabletů, 3 TV a 4 na díly, 1 PC a hromada cca 5 PC díly.
   Poplatek zvýší na 300,- a po mě budou chtít 12.600,- ročně, nebo možná i měsíčně ???
   No to určitě, celý žhavý.
   Poslední dobou to vypadá, že někdo po mě chce, abych se vydal na dráhu mimo zákon !?!
   Tak holt všechny muzejní kousky vyhodím a nechám si jen 9 těch zařízeních, ale ti 4 kamarádi, kteří mají SIM i telefon odemne, budou poplatek platit mě a já ho budu přeposílat státu a maminka s tatínkem mají blbé telefony – ty se počítat nebudou 🙂

 3. Takovej nesmysl nemůže vymyslet ani tato vláda. Stíhat za poplašnou zprávu.

 4. Od doby, co nebydlím u rodičů, jsem na tuhle zlodějinu nedal ani korunu a žádný zákon na tom nic nezmění. Ruku mám, prsty všechny, pistoli do ní vzít asi dokážu, to mě odsoudí za vraždu jen proto, že mám ruku, která je toho schopná? Navíc obsah ČT dávno neodpovídá tomu, co je v zákoně psáno, tudíž z důvodu nedodržení “smluvních” nebo zákonných? podmínek nemám povinnost tyto poplatky hradit

  1. Presne, nikdy jsem to neplatil a ani nikdy nebudu…. to mam platit a za vzduch ??? At de cela zkurvena vlada do prdele zmrdi politicky tu rozkradou stat a my to budem odesirat … nestaci ty zkurveny dane ? Chtej narovnat rozpocet ? Docela jednoducha vec mame prebytek uredniku- zbytecne moc politiku atd.. tam by se usetrilo…

 5. Nevím proč bych měla dotovat něco co nesleduji Český rozhlas ani Českou televizi jsem neviděla ani nepamatuji.. proč je mám platit když jejich služby nevyužívám? To je jako kdybych platila Netflix a nekoukala na něj …

  1. Přesně tak!!! Taktéž to nechápu. ČT či ČRo ? Co to je? Ani neznám loga těchto kanálů. A ani nevim,jestli to mam vubec v seznamu kanálů,tak také nechápu proč to mam platit!

  2. Platit nemusíte. Stačí podat prohlášení, že přijímač nevlastníte. Takhle neplatím za nesledování TV od roku 1995 nebo 96. Za rozhlas platím, protože rádio poslouchám.

  3. Veřejnoprávní tv a rozhlas jsou jediné stanice, které se dají sledovat (poslouchat). Zvýšení poplatků je nutné, aby alespoň udržely vysokou úroveň, kterou mají. To, že je vy nesledujete, je zřejmé z vašich projevů zde v diskuzi.

   1. Ano,lidé si zachovali zdravý rozum že nesledují tu kopu hnoje nazývanou ČT 😁

   2. Jó vy ČT sledujete a myslíte si, že poplatky jsou potřeba zvýšit ?
    Jasně, klidně, klidně jim můžete posílat 100.000,- , to je vaše věc.
    Ale my co na ČT nekoukáme, to platit nebudeme !?!

  4. Jezdíte po silnicích? Využíváte zdravotnický system? Co třeba hasiči nebo policie , chcete? A platíte daně? Je to to samé co je mi do toho že nekoukate na tv a informace raději cerpate z jiných zdrojů? Já nemám auto a také Vám na silnice přispívám a to rozhodně víc jak 60Kc. Informace jsou základ…to že si platíte internet a bere ze soukromých zdrojů mě vůbec nezajímá.

 6. Platit za vlastnictví “bedny” je zločin, přežitek a měl by být zrušen ! Jde to na Slovensku, musí to jít i zde ! Nebo zakódovat, kdo bude čt chtít, ať si koupí program. Nemám zájem přispívat na odměny exkomzločinci v čele ne na neziskovky a umělce na čt nabalené ! ČT vždy kolaborovala s každým režimem a budu ji jako ideologickou žumpu režimu!

 7. A kdo bude zjišťovat zda mám či nemám chytrej telefon nebo zda si platím v našich předražených sítí předražená data. Tohle už je fakt na palici a hůl do rukou.

 8. Ano plně schvalují. Ať to zavedou ČT potřebuje více peněz a tohle je ten správný krok, jak toho dosáhnout. PLNĚ SCHVALUJÍ.

  1. Já bych nekompromisně zrušil celou ČT … Dívat se na to nedá a ještě to musím platit …

 9. České televizi patří veliký dík. Vysílá signál který mohu přijmout. A tak se dozvím jaké že to důležité a jasné signály vysílá nám, žákům ZDŠ a vám, obyčejným lidem, moudrý pan profesor.
  Pepíček Nezbeda, 4 A, ZDŠ Nahořany

 10. Zrušte ČT a státní rozhlas a bude klid .Jinak budu vyžadovat vysledky ohospodaření ČT i rozhlasu mám na to právo ze zákona

 11. 15 let se nedivam na televizi,ptz je to hromada sr..ek. a mam za to platit.Si delate kozy???Pani reditele,manazeri a dalsi darmozroutska sebranka potrebuje vyssi platy a odmeny,to je cely duvod.Nedostanete ode me ani floka vy vsivaci vsivi !!!

 12. Jo tak tohle nikdo neschválí,to je taky talent kdo to schvaluje…

 13. Co to tu melete. Poplatek se na tyto lidi vztahoval celou dobu. Máte na net, číst tyto plky, máte na drobný poplatek. Chjo

  1. Mám na net, využívám ho a tak jej i platím. ČT nebo ČR nevyužívám tak proč bych měl platit? Když by ČT nabízela legitimní pořady a plnila své povinnosti řádně, nemám problém. Tak se ale neděje

 14. Je to zlodejska sebranka a platim doma Tv,tak nevim proc platit za mob.telefon.Skoda,ze clovek tady nemuze napsat co si mysli,protoze Googlovci vam hned zablokuji ucet.🤮🤮🤮

 15. Já neplatim a nikdy platit nebudu! 😃 To si radši půjdu sednout… 😉

 16. Rozhlas ano, ten poslouchám v autě a ráda. Jinak doma rádio nemám. Ale ČT platit nehodlám, at si žijou z reklam jako ostatní. Ředitel bere nehorázné odměny a my je máme platit, když se na to nedíváme? Mám ráda Tv Seznam, AXN, Netflix. Takže stačí, když si platím Skylink s Netflix. Když chtějí, ať si ji vyjmou ze Skylinku a platí ti ostatní co je budou sledovat.

 17. Na ČT nekoukám, rozhlas neposlouchám, platím stejně a dokonce měli takovou drzost mě žalovat, protože jsem poplatek posílala na jiný variabilní symbol (který mi zaslala ČT při změně adresy), ale přitom u soudu doložili dokumenty, že jim platba přichází. K soudu se ani nedostavili, naštěstí jsem to vyhrála,to si radši koupím tlačítkový mobil,než abych cpala do chřtánu peníze někomu kdo si toho ani neváží.

 18. To jsem zvědav jak to budou zjištovat ti zloději.

 19. Jsem pro, ať to zakodujou. Ale to by moc nevybrali.
  Já data nemám a platit je nebudu. Zbytečnost. Doma mam WiFi a to mi stačí. Život bez internetu si dokážu představit. Vyrustal jsem bez něj a bylo to hezčí.VÍC NEPLATIT

 20. Takový bor…l může být snad jen v Česku. Je mě 77 let, rádio nemám , na ČT se nedívám a přesto musím z důchodu platit, aby si managment mohl vyplácet vysoké odměny.

 21. Nejlepší by bylo, kdyby to zakódovali. Pak by se vidělo,kolik lidí poslouchá rádio a sleduje ČT. To by se asi divili.

 22. Původně byl poplatek zaveden z důvodu nevysílání reklam během filmu. To to už dávno neplatí ale platit musíme nadále.

 23. Tak by mě zajímalo jak vláda bude dokazovat, že člověk na telefonu sleduje televizi. To jediné co mě napadá bude placená aplikace s TV či rádii (něco jako má Netflix platforma), jinak se to asi ohlídat nedá.

  A nebo to bude platit pro všechny majitele chytrých telefonů aniž by na telefonu TBLV či jiné pořady sledovali? 🤔

  Zkuste v TV zrušit nesmyslné reklamy a neustálé politické kecy, pak možná zvýšíte sledování televizoru v domácnostech..

 24. Narsrat…proč má ČT 5 kanálu a ČRo kanálu jak nasere? Proč točí komerční sračky, zábavné pořady? Z našich peněz si nějací joudove realizují své umělecké ambice co by na volném trhu nikdy neobstály! Osekat na dřeň. Jeden kanál ČT24 a jeden Radiožurnál s nepřetržitým zpravodajstvím oba placené z rozpočtu. Stejně to nejsou nezávislá média to ví každý kdo viděl slyšel jedinou minutu vysílání. Obyčejná prorežimní hlásná trouba. Zavčasu odhlašuju ať mi pak u soudu dokáží že mám TV, rádio a smartphone. Nedokáží nic domovní prohlídku nikomu udělat nemůžou!

 25. Veřejnoprávní tv a rozhlas jsou jediné stanice, které se dají sledovat (poslouchat). Zvýšení poplatků je nutné, aby alespoň udržely vysokou úroveň, kterou mají. To, že je vy nesledujete, je zřejmé z vašich projevů zde v diskuzi.

 26. Já už nebudu platit nic. Rozkradate stát drahé večírky,vysoké platy dětem do prdele. Politici a Česká republika kvůli lidem jaký tam sedej stojí za hovno

 27. Toto by se dalo přirovnat k pokusu o legální krádež, my vlastně máme platit za možnost sledování ČT a ČRo, i v případě, že tyto služby využívat nechceme, pro jiný, kteří chtějí, protože těchto lidí zřejmě není potřebné množství. Hmm, dobrý obchodní model 😎👍… 😅😅😅😓👎

 28. To je Supééér! Nejenom že budu
  ze žvástů těch našich politických
  chytrých hlav a samých expertů
  zvracet u ČT, (já na USA zprávy tedy nekoukám, to bych už asi umřel na zvracení), ale budu zvracet už
  jenom při pohledu na telefon
  a ještě si za to zvracení připlatí.
  Pamatujete na vtip, když vláda za totáče hlasovala o zdražení podle ABECEDY? Došli
  k písmenu F, tak odsouhlasili, že
  zdraží fšecko. Tak takovou úroveň

  4. C mají ti nejlepší z nejlepších co kdy zplodila ČR.
  Hlavně je nezapomeňte znovu volit🤣

Comments are closed.