Xiaomi připravuje nový skládací telefon

To tu ještě nebylo. Xiaomi pracuje na skládacím telefonu s vyskakovacím selfie fotoaparátem

  • Xiaomi se brzy pustí do výroby dalšího skládacího smartphonu
  • Telefon bude výjimečný tím, že bude mít dva vyskakovací selfie fotoaparáty

Xiaomi znovu vystrkuje růžky a pokud jsou informace zahraničních médií pravdivé, letos představí svůj další skládací smartphone. Zajímavý bude tím, že kromě ohebného displeje nabídne i vyskakovací selfie fotoaparát.


Nepřehlédněte: Muž se zbraní zadržoval rukojmí v Apple Store. Žádal 200 milionů dolarů v bitcoinech


Na příchod nové skládačky Xiaomi upozornil tipér @Shadow_Leak, který sdílel patentovou přihlášku s nákresem telefonu. Při pohledu na obrázky si můžeme udělat poměrně jasnou představu o tom, jak bude vypadat.

Xiaomi to neuhlídalo. Už zase!

Nákresy zobrazují, jak jinak, dva displeje. Větší primární se skládá dovnitř, zatímco pravá z vnějších stran nabídne menší sekundární obrazovku; mobil tak bude možné ovládat i v zavřeném stavu. Další obrázek už ukazuje zadní stranu, konkrétně hlavní kamerový systém, který se skládá ze tří snímačů umístěných vertikálně pod sebou.

Vymysleli, jak skrýt čelní foťák

Aby selfie kamerka nezabírala cenné místo na displeji, Xiaomi se vrátí k vyskakovacím fotoaparátům, na které dnes už prakticky nenarazíme. Duální foťák je umístěn ve vysouvacím mechanismu, který bude pravděpodobně motorizovaný.

Nic dalšího už o připravované skládačce nevíme. A to je velká škoda! Vyloučit ovšem nemůžeme použití špičkového procesoru Snapdragon 8 Gen 1, 8 nebo 12 GB operační paměti a baterie s podporou rychlého nabíjení. V telefonu zcela jistě poběží operační systém Android 12 s uživatelským prostředím MIUI 13.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
1
Shares