Muž se zbraní zadržoval rukojmí v Apple Store. Žádal 200 milionů dolarů v bitcoinech

  • Drama s rukojmími v amsterdamském Apple Store skončilo šťastně
  • Útočníka po několika hodinách zadržela policie
  • Požadoval 200 milionů v kryptoměnách a bezpečnou cestu ven

Muže se střelnou zbraní, který v úterý podvečer držel několik lidí jako rukojmí v amsterdamském obchodu Apple Store, nakonec přemohla a zadržela speciální jednotka. Zásah tak skončil bez krveprolití. Upozornil na to server AppleInsider.


Nepřehlédněte: Hranici USA s Mexikem hlídají roboti. Psí terminátoři lidem nahánějí hrůzu


Držel rukojmí v Apple Store

Policie obdržela kolem 17:40 hlášení o údajné ozbrojené loupeži v prodejně na náměstí Leidseplein, které je centrem amsterdamského nočního života. Na sociálních sítích se objevily fotografie a videa zachycující muže, jak v prodejně zbraní ohrožuje další osoby. Někteří očití svědci navíc uvedli, že slyšeli několik výstřelů.

Policie za asistence speciálních jednotek okamžitě okolí uzavřela a místní obyvatele i návštěvníky blízkých obchodů vyzvala, aby zůstali uvnitř a nevycházeli ven. Zároveň je požádala, aby na sociální sítě nenahrávali videa a nezveřejnovali fotky z místa kvůli bezpečnosti speciálních sil.

Rukojmí jsou v bezpečí, pachatele zadrželi

Muže policie zneškodnila poté, co se snažil z obchodu utéct. Zvolila efektivní metodu – najela do něj vozidlem. „Leží na ulici a robot ho kontroluje, jestli nemá u sebe výbušniny. Na dálku ho monitorujeme,“ uvedla policie. Následně dodala, že muž u sebe neměl žádné výbušniny a že se o něj stará zdravotnický personál.

Podezřelý podle výpovědí požadoval 200 milionů v kryptoměnách a bezpečnou cestu ven z Apple Storu. Během několikahodinového dramatu posílal útočník selfíčka stanici AT5. Právě na jejich základě policie usoudila, že by u sebe mohl mít vestu s bombou, protože si jí bunda zdála až podezřele velká.

Zdroj náhledové fotografie: Jimmy Jin / Unsplash

Total
0
Shares