Xiaomi Redmi Note 10

Telefony Xiaomi a Redmi dostávají nadstavbu MIUI 13. Najdete je i v českých obchodech

  • MIUI 13 přináší obrovské množství vylepšení a nových funkcí
  • Nyní aktualizaci dostávají další chytré telefony Xiaomi a Redmi
  • Součástí je i operační systém Android 12

Xiaomi pokračuje v aktualizaci svých smartphonů na nejnovější verzi nadstavby MIUI. Ale pravdou je, že by firma mohla zrychlit, protože třeba jihokorejská konkurence ze Samsungu už svou nadstavbu One UI 4 poslala na desítky telefonů a nedělala z toho žádnou velkou vědu.


Nepřehlédněte: Toto je Mercedes mezi telefony. Je levný, má nejvýkonnější procesor a úchvatný design


Abychom Xiaomi ale moc nekřivdili. Poslední dny naznačují, že se úsilí tohoto výrobce stupňuje a MIUI 13 míří na další smartphony. Důležitou informací, která musí zaznít, je, že telefony současně s novou nadstavbou dostávají i operační systém Android 12. Ten opravuje nejen množství chyb zjištěných v předchozí verzi, ale přináší také všechny vychytávky, které do něj Google implementoval.

Dostupnost nového firmwaru hlásí už několik dní majitelé modelů Xiaomi Mi 10 a Redmi Note 10 Pro. V posledních hodinách je zdá se doplnili také uživatelé Xiaomi 11T a 11T Pro, na jejichž telefony zamířila aktualizace s označením V13.0.1.0.SKDMIXM.

Doslova na spadnutí pak je údajně i vydání MIUI 13 pro následující smartphony. Skloňují se modely Redmi 10 Prime, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 8 (2021), POCO X3 NFC, POCO X3 Pro a série Redmi Note 9.

Jaké funkce MIUI 13 nabízí?

Xiaomi MIUI 13 přináší spoustu nových funkcí. Například optimalizuje a zlepšuje plynulost nejen systémových aplikací, ale také aplikací třetích stran. Nic by se tedy nemělo sekat a animace by měly být naprosto plynulé. Nabízí také bezproblémový přenos mezi tablety a mobilními telefony. Co Xiaomi přichystalo dál?

Nově během multitaskingu můžete sledovat video v plovoucím okně a k tomu snadno vyvolat klávesnici a odepsat na e-mail či zprávu kamaráda ze sociálních sítí. V MIUI 13 lze také otevřít stejnou aplikaci (například internetový prohlížeč, pozn. red.) ve dvou různých oknech, což dosud nebylo možné.

Je tu také funkce Smart Balance pro zlepšení výdrže baterie nebo chytřejší widgety, které vypadají podobně jako na iPhonech. A zapomenout nesmíme ani na šikovný postranní panel. Ten zobrazí oblíbené aplikace v plovoucích oknech pouhým přejetím prstu, aniž byste museli opustit aktuální aplikaci.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. To je hezký, ale kdy dorazí 13ka na vlajku Mi 11?
    Nechápu ten jejich postup uvolňování aktualizací

Comments are closed.