Elon Musk, Tesla

Tesla pod palbou kritiky kvůli fantomovému brždění! Řidiči protestují, případů přibývá

  • Tesla je etalonem elektromobility
  • Některé její zlepšováky jsou terčem kritiky
  • Podnik má na stole další žalobu

Tesla je v poslední době poměrně často na pranýři. Po nejrůznějších menších problémech se značka dostala opět do hledáčku vyšších dopravních instancí kvůli proklamovaným výhodám funkce Autopilot.

Tesla vs. autonomní řízení

Ta je sice předzvěstí plně autonomního řízení (Full Self Driving neboli FSD), ale stále je ve fázi pokus-omyl. Nicméně automobilka ji ve svých reklamních spotech prezentuje tak horečně, až někteří šoféři mají pocit, že si můžou dát místo řízení kafe a ruce za hlavu.

Podle ohlasů nejen ze Spojených států je realita (logicky) jiná a experti poměrně často poukazují na to, že v praxi existuje značná disproporce mez tím, jak Tesla pokročilý systém prezentuje, a tím, jak za určitých okolností (ne)musí fungovat.


Nepřehlédněte: Musk nejspíš Twitter nekoupí, další podvody vyplouvají na povrch


Elektromobily
Ilustrační / Zdroj: Vlad Tchompalov, Unsplash

Situací se také dlouhodobě zabývá i tamější Úřad pro bezpečnost silničního provozu. Ten aktuálně vyšetřuje 11 nehod, 17 zranění a jedno úmrtí, které se udály v roce 2018 a i v tomto směru panují značné pochyby (zavinění řidiče vs. zavinění Tesly).

Ošidné fantomové brždění

Fantomové brždění je fenomén, na nějž upozorňuje stále větší skupina řidičů. V kostce jde o o situaci, kdy pokročilý systém podpory ADAS nebo jiný podpůrný algoritmus vozidlo samovolně a bez příčiny zabrzdí (předmět, plechovka, jiný předmět na silnici).

První případy, které se daly spočítat na prstech jedné ruky, se v posledních měsících staly masovou záležitostí. Kvůli falešné překážce na silnici se totiž vůz během momentu uchýlí k úhybnému a s ohledem na rušný provoz až nebezpečnému manévru.

A protože si Tesla ohledně nápravy dává jako obvykle na čas, začínají na její hlavu pozvolna sypat první žaloby nespokojených zákazníků, informuje GadgetsNow. Ta se k celé situaci prozatím oficiálně nevyjádřila.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Tech Nick, Unsplash)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Mě naopak tyhle situace téměř vymizely. Asi novináři jezděj v jinejch Teslách.

Comments are closed.