Musk koupil Twitter

Musk nejspíš Twitter nekoupí, další podvody vyplouvají na povrch

  • Vypadá to, že Twitter zůstane na ocet
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Pikantních detailů stále přibývá

Americký miliardář Elon Musk si po dramatickém dubnovém entrée nákup Twitteru záhy rozmyslel. Zástupci populární sítě obratem avizovali, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy stůj co stůj.

Musk má nejspíš pravdu

Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu obvinil, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje naprosto transparentní přístup. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem více (odhady hovoří o 20 %).


Nepřehlédněte: Na skládce leží počítačový disk s bitcoiny za čtyři miliardy. Smetiště pomůže prohledat umělá inteligence


Musk vs. Twitter
Ilustrační / Zdroj: Marten Bjork, Unsplash

Twitter čelí ostré kritice

Podle nejnovějších zvěstí to však vypadá, že populární sociální síť je jedna velká bouda. Na povrch vyplavala série znepokojivých informací jež poukazují na to, že Twitter je nejen špatně řízen (management), ale má velké mezery v bezpečnostních protokolech.

Již tak napjatou situaci ještě více přiživilo nedávné prohlášení dnes již bývalého šéfa bezpečnosti Peitera Zatka tom, jak to na Twitteru ve skutečnosti funguje.

Zatko opakovaně upozorňoval na lehkomyslné až vysloveně lajdácké zásady v rámci kybernetické bezpečnosti, manipulaci s údaji. Toto tvrzení je ve stoprocentní shodě s tím, na co dlouhodobě poukazuje Muskův právní tým.


Nenechte si ujít: Zakažte levné čínské mobily, bouří se výrobci v Indii. „Máme volný trh,“ vzkazuje vláda


Z obchodu je fraška

Ten například uvádí, že představenstvo Twitteru zadalo jednomu z klíčových manažerů úkol, aby vypracoval zavádějící dokumenty.

Ty měly bagatelizovat bezpečnostní problémy, enormní nárůst fejových účtů a další věci, o kterých se prý v Silicon Valley posledních několik let neveřejně šuškalo, informuje Business Insider.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Souvik Berenjee, Unsplash

Total
0
Shares