Elektromobil

Tesla v Evropě řeší kuriózní problém. Lidé hlásí, že se elektromobily odmítají nabíjet

  • Tesla čelí další vlně kritiky
  • Příčinou je nabíjení
  • Kvůli chybě v softwaru nefunguje

Elektromobily značky Tesla jsou vybavené špičkovou technologií, kterou uživatelé milují, zároveň jim však způsobuje jeden problém za druhým. Americká automobilka teď musí řešit potíže s nabíjením svých vozů.


Nepřehlédněte: Část Slunce se odtrhla a vířila na vrcholu obří ohnivé koule. Vědci nikdy nic podobného neviděli


Někteří řidiči vozů Tesla si stěžují, že se nemohou připojit ke svému domácímu nabíjecímu systému Powerwall, když se jim zobrazuje chybová hláška „503 Server Maintenance“. Jiní se pro změnu nemohou připojit ani k veřejným nabíječkám. 

Elektromobily Tesla nelze nabíjet

Problémy s aplikací začaly u řidičů Tesly v Americe a poté se rozšířily do Evropy, uvádí server Teslascope. Dobrou zprávou je, že firma o problémů ví. Před několika hodinami šéf automobilky Elon Musk závadu přiznal na Twitteru: „Zůstaňte prosím naladěni, zatímco budeme provádět úpravy uh… algoritmu.“

Tesla se potýkala s obtížným koncem loňského roku. Mohutné stěhování před Dnem díkůvzdání, který připadl na čtvrtek 24. listopadu, tak jako každý rok přineslo dlouhé kolony a dopravní kolaps. Ukázalo však také další zajímavou věc spojenou s dopravou – jak velký problém může mít masová elektromobilita.

Musk chce letos prodat rekordní počet aut

Ven totiž vyrazili i majitelé Tesel, kterých v USA jezdí už více než 500 tisíc. A na některých dobíjecích stanicích se pak tvořily fronty, leckde dokonce až několikahodinové. Přesto se společnosti podařilo za loňský rok prodat rekordních 1,31 milionu vozidel.

Po roce plném dramatu, které přinesl Muskův nákup na Twitteru, výluky v Číně a otazníky nad poptávkou, Tesla během představování posledních finančních výsledků ujistila, že výroba se bude nadále zvyšovat, a stanovila cíl 1,8 milionu dodaných vozidel v roce 2023.

Musk během konferenčního hovoru poznamenal, že Tesla má v hotovosti 20 miliard dolarů, což je docela slušná částka, která jí umožní přežít, ať už se na ni v této nejasné ekonomické situaci vrhne cokoli.

Zdroj náhledové fotografie: chuttersnap / Unsplash, zdroj: Electrec, Teslascope

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proste spokojenost na vsech stranach, Tesla ma uz Vase penize a majitele vozu se mohou kochat krasou okoli.

Comments are closed.