Tesla

Tesla opět v centru dění. Musk zdražuje oblíbenou funkci

  • Tesla je etalonem mezi elektromobily
  • Musk dnes zveřejnil neveselé info
  • Full Self-Driving Software opět zdražuje

Tesla je ve světě elektromobility pojem. To samé v bledě modrém platí i pro Elona Muska, CEO podniku. Vlastně ne. V jeho případě jde o mnohem vyšší level, protože tento pán má mnohonásobně větší přesah, což ostatně dennodenně dokazuje svými četnými příspěvky na sociálních sítích.

Samořídící Tesla už brzy

Jestliže jsme vás minule informovali, že značka má problémy nejen kvůli Autopilotovi, ale i (stále ještě ne zcela) autonomnímu řízení Full-Self Driving (též FSD, je stále ve fázi beta – pozn. redakce), tak tentokrát můžete zůstat v klidu. Žádná kontroverze se nekoná. I když…

Jak možná víte, Musk už nějaký ten pátek slibuje, že se elektrické vozy Tesla budou co nevidět řídit samy. On v podstatě už třetím rokem oznamuje to samé, čili ve smyslu, že „dlouho očekávaná“  přelomová verze FSD se začne v ostré verzi zavádět de facto ihned.


Nepřehlédněte: Xiaomi bez udání důvodu u svých telefonů odstranilo důležitou funkci


Je zřejmé, že vyvinout samořídící software není maličkost už s ohledem na legislativní, a hlavně praktická omezení, ale to vůbec Muskovi nebrání být naprostým optimistou. Např. předloni sliboval, že v roce 2020 bude mít plně autonomní řízení více jak milion automobilů.

FSD znovu o pětinu dražší

Nic z toho se dosud nestalo, nicméně naděje umírá poslední. Každopádně, pokud patříte mezi milovníky značky a uvažujete nad koupí nového vozu, měli byste vědět, že doplňkový paket FSD bude nyní zase o pořádný ranec dražší, jak dnes uvedl Musk na Twitteru.

Zdroj náhledové fotografie: Milan Csizmadia / Unsplash

Total
1
Shares