Elektromobil

Tesla má další skandál! Důvodem jsou videohry při řízení elektromobilu

  • Tesla je etalonem mezi elektromobily
  • Po Autopilotovi se objevuje další problém
  • Předmětem šetření je téměř 600 tisíc vozů

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali, že si Tesla zadělala na pořádný průšvih. Způsob, jakým firma prezentuje svého Autopilota spolu s budoucím autonomním řízením v některých vyvolalo pocit, že si můžou dát za jízdy kafčo, nohy na palubovku, ruce za hlavu nebo rovnou šlofíka a ono to auto to nějak odřídí samo.

Řídí Tesla sama?

Je dobré si říct, že „tohle je Amerika“. V drtivé většině v USA platí, že co není doslovně (výslovně) nařízené, zdůvodněno a patřičně zdokumentováno, jako by nebylo. Nicméně, faktem zůstává, že Musk se několikrát nechal v tomto směru unést a spousta zákazníků ho vzala za slovo.


Nepřehlédněte: 


A aby toho nebylo málo americký Úřad pro bezpečnost silničního provozu má na stole další malér. Objevily se další nehody, tentokrát kvůli hraní videoher při řízení, jak informuje The Verge. Samo sebou (opět) se nabízí otázka: proč by někdo za volantem něco takového dělal? Jsou snad někteří řidiči vozů Tesla natolik naivní a hloupí?

Jasně, že ne!

A odpověď? Na vině je pravděpodobně Muskova firma, že vůbec něco takového umožňuje. Něco na tom asi bude, ale bylo by vhodné si připomenout, že šoféra nikdo k ničemu nenutí. I se všemi udělátky je nezbytné se věnovat jen a pouze řízení a nenechat se zbytečně rozptylovat.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
0
Shares