Telefony pro školáky

TOP 10 mobilních telefonů pro děti a teenagery (Vánoce 2021)

  • Vánoce už pomalu klepou na dveře
  • Přichystali jsme pro vás redakční výběr
  • Toto je 10 telefonů pro školáky a náctileté

V dnešním ohlédnutí jsme pro vás vybrali deset cenově dostupných telefonů pro malé i větší. Jsou relativně levné, přesto se pyšní solidní podporou, výkonem i fotoaparáty. Je však důležité mít se na pozoru a vybrat takový smartphone, který bude vašemu dítěti ušitý na míru. V tomto ohledu záleží nejen na jeho věku, ale i aktuálních preferencích a rodinném rozpočtu.


Nepřehlédněte: 


Telefony pro děti od 6 let

Jste rodiče předškoláka, který v září nastupuje do první třídy? Pak nám dáte určitě za pravdu, že ať už z doslechu nebo z vlastní zkušenosti můžete potvrdit, že i v této věkové skupině se poměrně často objevují dražší zařízení. Je to samozřejmě každého věc, ale pokud hledáte mobil pouze na volání a SMS, zkuste jeden z některých tlačítkových modelů. Velkou parádu sice  neudělají, ale k tomuto účelu poslouží skvěle!

Nokia 3310 (2017)
Nokia 3310 (2017) | oficiální foto

Taková Nokia 3310 (2017) představuje dobrou koupi. Plastové tělo něco snese a i nějaký ten nechtěný pád, nabízí 2,4palcový displej, 2Mpx fotoaparát nebo podporu hudby ve formátu MP3. Hodí se i Nokia 230, která má de facto stejnou výbavu, ale větší 2,8palcovou obrazovku. Oba telefony navíc seženete s cenovkou kolem 1 400 korun.

Telefony pro děti od 8 let

Tady už není nad čím přemýšlet. V tomto věku se tlačítkovým mobilem příliš nezavděčíte a mnohem větší parádu uděláte s chytrým telefonem. Nezapomeňte, že s tímto krokem vzrůstají nejen možnosti, ale i požadavky a větší důraz na bezpečnost. Proto je důležité dítě více kontrolovat, omezit přístupy na některé weby apod.

Realme C11
Realme C11 | oficiální foto

Rozumnou volnou v tomto směru může být Motorola Moto E7 Power nebo Realme C11. Oba stojí do 3 000 Kč a shodně nabízejí velkou obrazovku, solidní paměť, jeden, respektive dva fotoaparáty a běží na populárním operačním systému Android. A do stejného rance bychom klidně přihodili i Redmi 9A.

Telefony pro děti od 10 let

Tak tady už je výběr složitější. Takový desetiletý kluk nebo děvče už jsou políbení světem internetu, YouTube nebo sociálních sítí a těm se s nějakým „ořezávátkem“ jen tak nezavděčíte. Navíc rádi hrají i hry, takže je vlastně logické, že potřebují relativně výkonné a zároveň cenově dostupné zařízení. Jaké máte možnosti?

Xiaomi Poco X3 NFC
Xiaomi Poco X3 NFC | oficiální foto

Jako první nás napadá Xiaomi Poco X3 NFC, které stojí kolem 5,5 tisíce korun. Telefon dobře vypadá, má velký 6,67palcový Full HD+ displej, výkonný procesor Snapdragon 732G, 6 GB RAM, velkou paměť, 20Mpx selfie kameru nebo tři zadní fotoaparáty v čele s 64Mpx snímačem. Anebo můžete tisícovku ušetřit a sáhnout po téměř stejně vybaveném Realme 7.

Telefony pro náctileté

Mít na krku puberťáka je občas jedna velká „radost“. Nejenže se mu bouří hormony, ale domluva s ním někdy stojí čas i nemalé peníze. Pokud se mu chcete s novým telefonem zavděčit, budete muset sáhnout hlouběji do kapes.

Apple iPhone SE (2020)
Apple iPhone SE (2020) | oficiální foto

iPhony jsou mezi mladými populární, jsou in, ale jsou také drahé. Jistě, postarší nebo kompaktní modely typu Apple iPhone SE 2020 koupíte do 11 tisíc Kč, je však otázkou, jestli to není příliš. Pokud zabrousíte mimo iOS, u Androidu za podobnou cenu dostanete parádní Samsung Galaxy A52s 5G nebo třeba výkonnou herní raketu Realme GT s procesorem Snapdragon 888.

Total
3
Shares