Elon Musk, Tesla

Tesla: kvalita, nebo navoněná bída? Ceny oprav jsou o třetinu vyšší, spolehlivost tragická

  • Tesla je etalonem elektromobility
  • Ozývají se hlasy, že je docela drahá
  • Jak je to doopravdy?

Tesla je ve světě elektromobility pojem. To samé v bledě modrém platí i pro Elona Muska, CEO společnosti. Značka si navíc za ta léta už stihla vybudovat i silnou fanouškovskou základnu, se kterou občas není radno si zahrávat. Tihle „fanboys“ kritiku nepřijímají rádi, natož snadno. Ale to je povahový rys většiny zarytých zastánců bez ohledu na to, čemu nebo komu fandí.

Je Tesla přeceňovaná?

Tesla však problémy má, ne že ne; ať už jde o dílenské zpracování, povrchovou úpravu nebo další lapsy, se kterými se uživatelé dennodenně potýkají (jsou toho plné sociální sítě). V tomto směru se nezřídkakdy skloňuje názor, že je značka hodně přeceňovaná. Je, není, co myslíte?


Nepřehlédněte: Plovoucí město: Takto vypadá bydlení budoucnosti pro 12 tisíc lidí!


Elektromobil Tesla
Zdroj: Vlad Tchompalov, Unsplash

A taky docela drahá

Každopádně, jak nyní informují servery RealmeCentral,  Slashgear nebo Jalopnik s odvoláním na nedávnou expertízu prováděnou ve Spojených státech, průměrné náklady za opravu elektrických vozů značky Tesla činí 832 dolarů zatímco u konkurenčních spalováků je to 652 dolarů.

Důvodem, proč jsou opravy elektromobilů dražší, je prý dáno zejména cenou náhradních dílů a komponent, které nejsou vyráběny v takovým objemech. Potud je to de facto logické a nedá se moc polemizovat.

Spolehlivá? Hm…

Jenže, pak je tu další hledisko – spolehlivost, a tam Tesla padá na ústa. V loňském roce vypracovaná zpráva zahrnující největší hráče v automobilové branži hovoří jasně: mezi 33 účastníky skončila na nelichotivém 30. místě. Horší už byl jen Jaguar, Alfa Romeo a Land Rover.

Zdroj náhledové fotografie: Tech Nick, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Dam vam stejně hodnotnou informaci, jako jsme se “dozvěděli” v “článku” – Včera jsem měl tuňákovou pomazánku, ze které mi bylo špatně…..
    Takže co jsme se dozvěděli? O tesle nic a že někdo sežral neco co neměl… Takže taky nic😁

Comments are closed.