Plovoucí město: Takto vypadá bydlení budoucnosti pro 12 tisíc lidí!

  • Plovoucí město odolá hurikánu
  • Oceanix Pusan se začne stavět už za rok

Po letadle na jaderný pohon, které pojme až pět tisíc lidí, tu máme další bláznivý nápad. V Jižní Koreji vznikne první plovoucí město na světě, ve kterém bude moci bydlet až dvanáct tisíc lidí. Tvůrci slibují dostatek relaxačních míst, teras a jídelních barů, ale i kina, posilovny nebo centrum pro námořní studium.


Nepřehlédněte: Novodobý Titanic? Největší letadlo na světě na jaderný pohon s posilovnou a bazénem pojme až 5 000 cestujících


Bydlení budoucnosti

Plovoucí město Oceanix Pusan je nejnovějším projektem, který má odpovědět na otázku, jak se bude lidem bydlet přímo na moři. Jeho výstavba má probíhat mezi lety 2023 až 2024. Hotové město nakonec zabere plochu 40 tisíc metrů čtverečních!

Na pěti patrech se budou nacházet obchodní centra, kulturní a relaxační zóny, sportoviště, regenerační střediska, dílny a studentské koleje, ale i speciální skleníky, ve kterých se bude pěstovat ovoce a zelenina.

Odolá hurikánům

Oceanix Pusan se bude skládat ze tří vzájemně propojených plošin (tzv. platforem). Původně tvůrci počítali s tím, že pater bude sedm, ale nakonec se rozhodli jen pro pět, aby město bylo schopno odolat hurikánům až páté kategorie. Celková obytná kapacita trojice umělých ostrovů bude 12 000 lidí.

Materiál pro stavbu chtějí architekti čerpat jen z lokálních zdrojů kvůli dostupnosti. Poté, co bude město hotové, má využívat pouze čistou energii ze slunce, větru, vln a mořských proudů. Město navíc nemá produkovat žádný odpad a systém zeleně pod plošinami má čistit okolní vodu.

První nájemníky by mohlo plovoucí město Oceanix Pusan přivítat již v následujících letech. Do budoucna tvůrci počítají s tím, že propojí více než 20 platforem, takže počet obyvatel stoupne až na 80 tisíc.

Zdroj náhledové fotografie: Sinousxl / Pixabay, zdroj: Forbes, DailyStar

Total
0
Shares