Lincoln SUV

Tento elektromobil vás posadí na zadek! Co na nový Lincoln říkáte?

  • Ford pozvolna najíždí na plnou elektrifikaci
  • Luxusní sub-brand ukázal skvělý koncept
  • Takhle by mohl vypadat nový Lincoln

Tesla v současnosti rozhodně není jediným výrobcem, který produkuje elektrické vozy. Svou větší či menší špetkou do pomyslného mlýna už stihla přispět každá významnější automobilová značka.

Další elektromobil?

Nejen v médiích, ale prakticky ze všech stran slýcháme, že tento segment je dopravní službou budoucnosti. Jestli tomu tak skutečně je, je minimálně diskutabilní. Ostatně jsem se tomu podrobněji věnoval v tomto samostatném článku.

Navzdory nedávným analýzám a predikcím, které avizovaly, že některé automobilky v otázce elektrifikace zaspaly, to vypadá, že takový Ford se rozhodl manko dohnat a vzepřít se osudu po svém. V portfoliu má Mustang Mach-E, Ford F-150 Lightning, za dveřmi je i E-Transit, což je plně elektrická mutace nejprodávanější dodávky v Evropě a v chystání jsou i další projekty.


Nepřehlédněte: Na některé české weby zaútočili proruští hackeři, oznámil NÚKIB. Problémy hlásí i České dráhy


  • Elektromobil by měl jít do prodeje v roce 2026

Například jeden takový vzbudil v technologické branži docela poprask. Má jej na svědomí americký Lincoln a jde o koncept, který vypadá alespoň na papíře hodně zajímavě. A ten design!

Tenhle Lincoln je „cool“!

Ladné tvary, čisté linie, zajímavá aerodynamika (škoda, že to na 99,99 %  bude opět SUV), dostatek prostoru i světla spolu s moderním, leč strohým interiérem, který ale v celkovém kontextu nepůsobí jako pěst na oko. Holt, časy se mění a nám, vysokooktanovým nadšencům, zvoní v nejbližších letech umíráček, ale rád bych se mýlil.

Jakkoliv mám k elektromobilitě obecně výhrady, zanechává ve mně tenhle Lincoln dobrý dojem a já se docela těším na předprodukční, respektive finální verzi.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální promo snímky společnosti Lincoln Motors

Total
5
Shares
1 komentář
  1. Ten design disků je téměř totožný se Škodou, dobrý kopírák…

Comments are closed.