telefon

Tenhle levný telefon Xiaomi právě dostává Android 13. Nepoužíváte ho náhodou i vy?

  • Xiaomi překvapilo úplně všechny
  • MIUI 14 dostává další oblíbený mobil

První vlna aktualizací na MIUI 14 začala před několika měsíci. Zpočátku byla nová grafická nadstavba dostupná pouze v Číně, což se naštěstí v poslední době změnilo a update dostávají i uživatelé v Česku a na Slovensku.


Nepřehlédněte: Schováváte v šuplíku starý telefon? Klidně ho můžete prodat za milion korun


V uplynulých dnech u nás aktualizovali majitelé telefonů Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12T i Xiaomi 11T. Nyní se důležité nadstavby dočkali ti, kteří používají velmi dobře vybavené POCO X4 GT.

Na POCO X4 GT míří Android 13

Smartphone má všechny správné ingredience; ať už jde o moderní vzhled, konektivitu, rychlý displej nebo velmi svižné nabíjení spolu se spolehlivými fotoaparáty. Není divu, že si ho vloni tuzemští zákazníci oblíbili.

POCO X4 GT má na přední straně rychlý 144Hz IPS displej s Full HD+ rozlišením (DC Dimming, maximální jas 500 nitů). Uvnitř tiká osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 8100 spolu s 8 GB RAM a 128/256 GB paměti.

Pod kapotou nechybí pokročilé chlazení nebo akumulátor s kapacitu 5 080 mAh a podporou 67W nabíjení. Na zádech POCO X4 GT se vyjímá trojice snímačů (64 + 8 + 2 Mpx).

A na co se vlastně uživatelé mohou po aktualizaci těšit?

MIUI 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent! Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: Xiaomiui

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ten telefon mám a android mám už asi 2 měsíce, tak co to tu melete?

Comments are closed.