iPhone 2G

Schováváte v šuplíku starý telefon? Klidně ho můžete prodat za milion korun

  • Máte doma tento starý telefon? 
  • Pokud ano, můžete být milionáři

Prohledejte šuplíky, půdy a sklepy! Možná i vy schováváte mobil, který má skutečně zajímavou hodnotu. Staré smartphony jsou dnes považovány za retro nebo dokonce starožitnost a mnozí lidé za ně neváhají utratit majlant.


Nepřehlédněte: Češi, skvělé zprávy! Xiaomi 13 Ultra nabídne výbavu snů, ve které bude chybět jen vodotrysk


První iPhone je sběratelský klenot

Staré věci nepatří vždy do popelnice. Některé totiž mohou mít velkou cenu, přestože už mají své nejlepší roky za sebou. Příkladem budiž iPhone z roku 2007, který míří do aukce, kde za něj majitelka chce minimálně milion korun. Podle expertů je téměř jisté, že tyto peníze skutečně dostane. 

K představení prvního iPhonu došlo v roce 2007. Z trhu už prakticky vymizel a mezi aktivními uživateli jich je poskrovnu. O to více stoupá cena netknutých kousků. Na aukcích za ně majitelé žádají velké peníze a když mají štěstí, stanou se z nich milionáři.

iPhone 2G
Zdroj: Jonas Vandermeiren / Unsplash)

Tatérka Karen Greenová dostala v roce 2007 darem iPhone první generace, ale nikdy jej nerozbalila. Nyní ho dává do dražby a očekává, že ho prodá nejméně za 50 000 dolarů, což je více než osmdesátinásobek jeho původní ceny. V loňském roce se jiný originální iPhone vydražil téměř za milion korun. Odborníci tvrdí, že Greenová může dostat ještě víc – až 1,1 milionu korun.

Částka kolem milionu korun je extrémní, ale i jiné staré telefony mají slušnou cenu. Za vysoké ceny se prodávají například i staré telefony značky Nokia. Důležitým aspektem ovšem bývá, zda je telefon v originální krabici. Pokud je krabička navíc ještě zabalená do fólie, má majitel telefonu velkou šanci zbohatnout.

Způsobil mobilní revoluci

První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 14 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 14 nabízí 12 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: Bussines Insider

Total
0
Shares