Xiaomi 13

Češi, skvělé zprávy! Xiaomi 13 Ultra nabídne výbavu snů, ve které bude chybět jen vodotrysk

  • Xiaomi představí skvěle vybavený smartphone 
  • Model 13 Ultra se pochlubí velkorysou výbavou

Xiaomi by mělo ve své prémiové řadě brzy představit model 13 Ultra. Hlavním tahákem v jeho případě má být fotoaparát, který pomůže vyladit věhlasná německá značka Leica. Podle úniků to bude opravdové monstrum – ať už velikostí modulu nebo podle počtu snímačů. Nyní se dozvídáme detaily, které se týkají baterie a podpory rychlonabíjení.


Nepřehlédněte: Češi, pozor: Tento telefon Xiaomi dostane MIUI 14 a Android 13. Možná ho sami používáte


Samsung už svá želízka pro letošní rok představil a protože Apple má do září stále ještě dost času, je teď řada na Xiaomi. V nadcházejících týdnech firma na českém trhu nabídne modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Později v tomto roce pak dojde k uvedení toho nejlepšího – modelu 13 Ultra, který má být výstavní skříní Xiaomi a ukázkou toho, co čínská firma dokáže vyrobit.

Očekávaný Xiaomi 13 Ultra

Hlavním lákadlem telefonu má být fotoaparát. Jeho parametry jsou zatím nepotvrzené, respektive se informace z různých zdrojů liší. To platí i pro samotnou sestavu a fotomodul. Shodují se v jednom, že fotomodul bude kruhový a bude opravdu velký.

V případě další výbavy lze očekávat špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2, možná i v nějaké vylepšené verzi. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce má být typu OLED s velmi vysokým rozlišením a s variabilní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Nejvyšší varianta smartphonu nabídne 16 GB RAM a 256 GB vestavěného úložiště.

telefon
Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Leica fotoaparát i nejvýkonnější procesor na světě

V případě nabíjení se nyní dozvídáme, že podporováno bude 90W kabelové a 50W bezdrátové doplnění energie. Připomeňme, že model Xiaomi 12s Ultra, na který 13 Ultra bude navazovat, nabízel pouze 67W kabelové nabíjení a 50W bezdrátové nabíjení.

Očekává se, že smartphone Xiaomi 13 Ultra bude uveden na trh v dubnu v Číně. Co se ceny týče, zůstane pravděpodobně stejná jako u jeho předchůdce. Připomeňme, že základní varianta Xiaomi 12s Ultra, která nabízela 8 GB RAM a 256GB úložiště, stála 5 999 jüanů (v přepočtu 19 400 korun). Proto je možné, že model 13 Ultra dorazí s podobnou cenovkou.

V Česku se telefon začne prodávat mnohem později. Nejdříve v květnu nebo červnu, a za podstatně vyšší částku.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: techoutlook

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Že by Xiaomi konečně pustilo zajímavý telefon oficiálně do Evropy?

Comments are closed.