MIUI 14

Češi, pozor: Tento telefon Xiaomi dostane MIUI 14 a Android 13. Možná ho sami používáte

  • Xiaomi všechny překvapilo
  • MIUI 14 dostane další oblíbený mobil

Vše nasvědčuje tomu, že si Xiaomi kritiku vzalo k srdci. V posledních dnech poslalo důležitou aktualizaci s grafickým systémem EMUI 14 hned na několik populárních telefonů. A nyní na řadu přišel i oblíbený model Xiaomi 11 Lite. V Česku se prodával za jen pár tisíc a lidé ho kupovali ve velkém.


Nepřehlédněte: Netflix každým dnem zpoplatní sdílení účtů. Jako první v Česku víme, jak to skutečně bude fungovat


Od vydání poslední verze uživatelského rozhraní MIUI již uplynul téměř rok, což znamená, že je nejvyšší čas na změnu. Ta přichází v podobě MIUI 14 a jak už víme, aktualizace se dostane na mnoho smartphonů včetně těch levnějších.

Ještě donedávna byl update dostupný pouze pro čínský trh, což se v uplynulých týdnech naštěstí změnilo, protože nadstavba MIUI 14 společně se systémem Android 13 dorazila i na evropské telefony Xiaomi, Redmi a POCO.

V Xiaomi musí přidat

V posledních hodinách se v souvislosti s nejnovější generací MIUI hovoří i o modelu Xiaomi 11 Lite, což je dobře vybavená střední třída s 6,55palcovým AMOLED displejem s 90Hz obnovovací frekvencí a procesorem Snapdragon 732.

Do prodeje telefon vstupoval s nadstavbou MIUI 12 a Androidem 11, mezitím obdržel MIUI 13 s Androidem 12 a nyní ho čeká poslední velká aktualizace přinášející MIUI 14 a Android 13.

Podle insiderů a lidí, kteří mají k čínské společnosti velmi blízko, na Xiaomi 11 Lite momentálně probíhá interní testování aktualizace. K vydání důležitého updatu může dojít za měsíc, za týden, nebo třeba už dnes. Pokud chcete mít jistotu, že máte systém aktuální, podívejte se do Nastavení, třeba tam na vás čeká příjemné překvapení.

MIUI 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent!

Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: newzonly

Total
0
Shares