Netflix

Netflix každým dnem zpoplatní sdílení účtů. Jako první v Česku víme, jak to skutečně bude fungovat

 • Konec podvádění, řekl si Netflix
 • Nemilosrdně zakročí proti sdílení hesel

Používání Netflixu se již brzy některým lidem pěkně podraží. Americká internetová televize totiž zpoplatní sdílení účtů, aby zabránila neplacenému sledovaní filmů a seriálů a zvýšila tím své zisky.


Nepřehlédněte: Facebook záměrně vybíjí baterie mobilních telefonů, tvrdí bývalý zaměstnanec. Z uživatelů prý dělá pokusné králíky


Netflix si došlápne na uživatele

Sdílení hesel v Netflixu není nic nového. Zhruba třetina uživatelů se o své údaje podělí nejméně s jedním dalším člověkem, vyplývá z interního průzkumu společnosti.

Streamovací platformě se to z pochopitelných důvodů nelíbí a proto již dlouho plánuje krok, který něco takového lidem velmi znepříjemní. Sdílení účtů bude velmi brzy striktněji omezeno pouze na členy společné domácnosti a sdílení s dalšími uživateli si Netflix nechá zaplatit.

A nepůjde o nic levného: Hovoří se o 2 až 4 dolarech, což by dnes znamenalo 45 až 90 korun. Nový systém bude účtovat poplatky za podúčty jiných členů, pokud členství využívají osoby mimo stejnou domácnost.

Streamovací služba si přístroje, které přistupují k videotéce, snadno ohlídá na základ základě IP adres a ID zařízení – nezpoplatní tedy jednotlivé uživatele, ale adresy a zařízení, na nichž se Netflix sleduje. Není v tom žádná magie.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Zjistili jsme, co se chystá

V uplynulých hodinách již Netflix dokonce aktualizoval českou nápovědu, kde se v jedné zapadlé sekci nově dočteme následující: „Když se někdo přihlásí k vašemu účtu ze zařízení, které není součástí vaší primární polohy, může dojít k zablokování přehrávání Netflixu na tomhle zařízení. Pokud je vaše zařízení zablokované, máte následující možnosti: Pokud cestujete, požádejte o dočasný kód, který vám poskytne přístup k Netflixu na 7 po sobě jdoucích dnů. Pokud nejste součástí domácnosti vlastníka účtu, zaregistrujte se.“

Jen o pár řádků níže se pak dozvíme další zajímavou věc: „Abyste měli k Netflixu nepřerušený přístup, připojte se k Wi-Fi ve své primární poloze, otevřete aplikaci nebo web Netflix a alespoň jednou za každých 31 dní si něco pusťte. Vytvoříte tak důvěryhodné zařízení, které vám umožní používat Netflix, i když jste mimo svoji hlavní polohu.“

Co z toho všeho vyplývá?

Pokud své heslo s nikým nesdílíte, můžete být v klidu. Jednou za měsíc vám stačí přihlásit se třeba s telefonem, pokud na něm filmy a seriály sledujete, k domácí Wi-Fi, a Netflix ho bude považovat za domácí. Nic vám nebude bránit vycestovat třeba na chatu.

Pokud svůj účet půjčujete kamarádovi, který bydlí na druhém konci republiky, má smůlu, ledaže by k vám jednou za měsíc přijel. Netflix vše pozná a za sdílení účtu po vás bude požadovat peníze, protože jeho zařízení nebude součástí vaší domácí plochy (Netflix tak říká jedné společné domácnosti).

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: vlastní, CNET

Total
0
Shares
26 komentářů
 1. A pokud je k Netflixu připojeno víc zařízení, na více adresách, jak pozná, co je domácí síť???

  1. Omezeni nebude na IP adresy zarizenich samotnych, ale spise asi na IP adresu jejich vychozi brany, tedy routeru np.

 2. Každopádně ruším netflix!!! Už jen z principu rozdělení domácností. Navíc mi nikdo nebude určovat kde se dívám m, pokud si to platím. Ještě si tam můžou bouchnout reklamy.

  1. Nikdo tě nenutí sledovat Netflix, ani samotný Netflix. Takže si ho klidně zruš. Myslím, že par useru o které příjdou odněkdud z bananistánu mrzet nebude.

 3. Pokud si tedy platím Netflix jednou za 4 měsíce tak můj telefon nikdy nebude důvěryhodné zařízení protože ho nepřipojuji k domácí wifi a budu muset po celý měsíc zadávat každý týden nějaký kód a doufat že si to Netflix nevyloží tak že se dívá někdo jiný? Tak to je super 😀

  1. Pokud s kazdym pouziti pouzijete jiny mobil tak je to mozne.

 4. Mám tu pro Netflix jeden vzkaz složený z chemických značek těchto prvků. Sodík, Stroncium, Astat. Nabízí sledování na x zařízení tak ať to dodržujou.

 5. No dobře a co kupříkladu, když vyjedu na dovolenou, kde je televize s netflixem a já se k ní budu chtít přihlásit? Což my třeba hojně využíváme. Budu platit poplatek za každou televizi ke které se přihlásím mimo svou wifi? To mi přijde jako dost nesmysl…

  1. Zalezi presne na tom co bude v podminkach. Pokud tam bude zarizeni v domacnosti tak zpoplatneni jinde je naprosto smysluplne. Muzete pouzit mobil/tablet/pocitac a ten k tv pripojit. Tyhle zarizeni se jiste mohou pripojovat ze stejne ip jako tv doma

 6. Jak budu sledovat Netflix na chatě, kde mám jinou IP adresu, nebo pokud jsem u někoho na návštěvě? Proto si platím službu s více přístupy.

  1. Vice pristupu si aktualne neplatite. Platite za domacnost a v ni x zarizeni. Chata ani navsteva je jina domacnost.

  2. Na toto jsem se ptal podpory, která odpověděla, že ne. Nechal jsem si i poslat přepis chatu radši, ať to mám černé na bílém. Tedy ptal jsem se na svou chatu. I když podle IP to asi nemůžou dělat, protože doma mám neveřejnou IP.

 7. Blbost jako vždy, takhle to nemůže nikdy fungovat.

  Já osobně mám chalupu, byt a práci… Takže mám vzít televizi z práce nebo z chalupy, přejet do bytu a tam ji přihlásit k WiFi? Blbost

  Jak asi by se poznalo co je domácí WiFi? Mám WiFi doma, na chalupě a v práci? Kdo nebo co určí kde je hlavní WiFi? Blbost

  Když jedu na dovolenou kde je tv s Netflix, tak se tam přihlásím a koukám. Jak asi by to bylo teď? Blbost

  Jediný řešení je omezit počet zařízení na účtu jako to má většina streamovacich služeb…když přejedu jinam vymažu přes web zařízení co je doma a přihlásím nové…

  Věřte že to tak bude a tyhle články jsou jen blbnutí lidem hlavu… Piš o něčem o čem víš…

  1. Dobrý den, bude to tak jak to je v článku a na stránkách Netflixu. Mrzí mě, že nedojde k naplnění vašeho přání. Ale to je tak vše, co s tím můžu udělat 🙂

  2. Evidentně tomu opravdu moc nerozumíte, všechny vaše přihlouplé dotazy jsou tam vysvětleny. A není to blbnutí lidem hlavu, takhle to v některých zemích už nějakou dobu funguje. Na rozdíl od vás auto ví o čem píše..

 8. Co je na Netflixu, je i na torrentu, takže cajk. A měsíčně ušetříme pár stovek.

  1. Kdyz vam to za cenu jednoho obeda stoji resit, tak si to uzijte.

 9. Vážně je to přes IP adresu? Není to spíš přes MAC? Já jen, že IP může být veřejná a neveřejná….

 10. Super, takže když si schválně platím nejdražší verzi s více účty a přístupy, aby jsme to mohli s přítelkyní každej sledovat doma/na telefonu či tabletu ve vlaku/na chatě či na dovolené, tak teď za to budem ještě platit poplatky? To se snad zbláznili?!

  1. Pokud jde o vice pristupu z jed e domacnosti tak to nesplnujete a budete platit extra. Samozrejme mate svobodnou moznost sluzbu dale nepouzivat, kdyz vam nevyhovuje. Na tom neni nic nelogickeho.

 11. Je to nesmysl …. lidi to hnedka obejdou … Ok zaplatí jednorazovy poplatek na 4 místěch a zařizeních ze kterých bude učet pravidelně používaný ( 4 naraz ne 4 zařizení ) takže se z toho stanou duveryhodné připojení / 4 ruzní lidi . Je to naprosto nesmyslné a ano lidi budou hledat zpusob jak to obejít kvuli pár korunám protože tady jde o princip a netflix navíc všechno zbytečně komplikuje do takových extremu že to pomalu nikdo nechápe ( určitě bude i sposta trestních oznameních ) . Ja osobně sem se do toho uplně zamotal a nechapu jak chtějí něco takového uskutečnit protože z mého pohledu to není realné …Kdo bude rozhodovat o tom a podle čeho a jak se pozná jestli učet používa víc lidí když je to online služba ke které se jde přihlasit z mobilniho telefonu , počítače , tv , ntb , tabletu atd …. a co když si někdo pořídí nové zařizení ? pokaždé ještě bude muset zaplatit první poplatek ?!?! tohle snad nemužou myslet vážně ( navíc jsou nejdrašší ze všech streamu a maji nejhorší kvalitu ) takže by měli držet hubu a být rádi za to co mají . Tahle služba je využívana protože je jednoduchá , nekomplikovaná a VŠUDE DOSTUPNÁ po těchto zmenách které jen omezují a štvou všechny uživatele nevidím jediný duvod proč něco takoveho platit a ještě se z někým dohadovat o nejakých extra poplatcích … torrenty jsou pro mě při téhle změně snadnejší zpusob ale za to mužou sami dobře jim tak :-)) Jen blb by platil něco takového … Nejdražší a ještě budou lidem přikazovat kde se mužou dívat to je drzost !!! je to ONLINE služba !! je dostupná všude na světě haloo proberte se do reality ! Nikdo jiný nic takového nemá ani mít nebude protože to nejsou blazni a ví že existují další online platformy pro streamy bez nesmyslních omezeních ale tohle fakt ne ! Jen pro představu najit na torrentech to co hledám je uplně stejné jako hledani na NF a ta chvilka stahovaní mě navadí zatím se budu na neco dívat takže BYE NETFLIX za všechno si mužou sami ..snad to za par let pochopí až přijdou o 50 – 100 M uživatelu .

 12. Tak to by mě opravdu zajímalo jak to nakonec dopadne. . . Netflix sice používám pouze doma na 3 zařízeních, ale
  kvůli studiu španělštiny používám VPN abych mohla sledovat obsah který je pro Španělsko a Latinskou Ameriku.

 13. Nehoráznost co si Netflix dovolí z našimi osobními údaji. To si myslím že je mám dojem bráno jako nedovolené manipulování s osobními údaji. Je snad na mě komu zpřístupním svoje heslo ne. A je jedno kolika lidem snad je to bráno jako neomezený. Nikde jsem se nedočetl že mám omezení přístup ke sdílení. jako to je u o2 atd. Tím pádem Na to Netflix nemá právo. řeknu to jednoduše. Pokud mě a nebo mé přátele Netflix zablokuje. Vypracuji proti nim žalobu. A budu pak rád pokud někdo sdílí můj názor za podporu.

 14. Takže to znamená, že pokud se koukám z mobilu přes mobilní data (plovoucí IP) tak POKAŽDÉ zaplatím navíc? No to je pěkný nesmysl… Podle mne to “navázání” na IP je blbost – spooousty lidí chce mít možnost se dívat kromě “domácnosti” i na cestách …Ale takto? To jsem opravdu zvědavý, co z toho nakonec vyleze, protože výklad, jak je to podáno tady, dělá z on-line služby “kabelovku” … 🙁

  1. No nic, hold se vrátím k tomu, že si předplatné zaplatím na 1-2 měsíce v roce a podívám se na to, co mě zajímá. Vzhledem k tomu, že pracuji všude po EU a občas se stane, že na trvalé adrese jsem jednou za 2-3 měsíce si ho jinak b podstatě ani platit nemohu. Nevadí.. smířím se se zbylými třemi službami. Pozitivní na tom je, že ušetřím polovinu 😁

Comments are closed.