Ideální telefon

Telefony s Androidem dostanou funkci, kterou iPhony mají už dávno

  • Operační systém Android 15 přinese na telefony významné vylepšení.
  • Umožní uživatelům změnit obsah SMS do 15 minut po jejím odeslání.

Překlepy se mohou stát, občas to tak prostě dopadne, že špatně napíšete slovo nebo větu. Ve většině aplikací, jako je Facebook Messenger, WhatsApp nebo Telegram to můžete napravit. Ne však v aplikaci Zprávy na Androidu. I to se ale brzy změní.


Nepřehlédněte: Má váš telefon slabou výdrž baterie? Android 15 vám vytrhne trn z paty


Android 15 přidává funkci do aplikace Zprávy

Aplikace Zprávy na Androidu funguje podobně jako iMessage na iPhonu. Můžete svým kontaktům psát klasickou SMS, anebo chatovat pomocí kodeku RCS. V takovém případě i vidíte, když osoba píše odpověď a tak podobně. S příchodem Androidu 15 pak přibude i mnohými vyhlížená možnost text editovat.

Stejně jako na iPhonech vám operační systém Android umožní upravit odeslanou zprávu do 15 minut. Připomeňme, že podpora RCS závisí nejen na typu telefonu, ale také na tom, zda váš mobilní operátor nabízí RCS jako součást technologie textových zpráv. To je však v Česku standardem.

Kromě velkého vylepšení zpráv RCS přidává Google do systému také nové způsoby ovládání zařízení v rámci platformy Google Home. Nově bude k dispozici widget Oblíbené položky Google Home pro snazší ovládání chytrých zařízení.

Ukázka Google Zpráv
Zdroj:  Google

Další novinky

Operační systém Android 15 dorazí letos zkraje podzimu a půjde v mnoha směrech opět o update plný změn a nových funkcí. Kromě nového widgetu a možnosti upravovat SMS se uživatelé dočkají také příchodu funkce, která prodlouží výdrž telefonů až o tři hodiny.  

„V systému Android 15 jsme zrychlili dobu do usnutí (usnutí je stav, kdy přecházíme do klidového stavu) o 50 %. Do stavu ‚doze‘ se tedy dostáváme o 50 % rychleji a výsledkem je na některých testovaných zařízeních až o tři hodiny delší pohotovostní režim. A to je jakési obecné zlepšení v Androidu 15, které platí pro všechna zařízení,“ prozradil během nedávné vývojářské konference I/O Dave Burke, viceprezident pro vývoj platformy Android.

Zdroj náhledové fotografie: Jonas Leupe / Unsplashh, zdroj: TechRadar

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..