Telefon, mobil

Má váš telefon slabou výdrž baterie? Android 15 vám vytrhne trn z paty

  • Android 15 přinese úlevu lidem, kteří stále hledají nabíječku
  • Podle šéfa vývoje tohoto operačního systému dojde k prodloužení výdrže u některých mobilů až o tři hodiny

Aktualizace operačního systému Android 15 dorazí letos zkraje podzimu a půjde v mnoha směrech opět o update plný změn a nových funkcí. Velkou část z nich už Google oznámil minulý týden na konferenci I/O 2024. A patří mezi ně i prodloužená výdrž.


Nepřehlédněte: Hackeři útočí na telefony s Androidem! Falešné aplikace vykradou vaše konto, kredit i hesla


Android 15 prodlouží výdrž

Zástupci Googlu doslova uvedli, že v některých případech se u telefonů a tabletů, které podporují Android 15, prodlouží výdrž až o tři hodiny. Vývojáři toho dosáhli díky tomu, že o 50 % zrychlili dobu, po kterou zařízení s Androidem 15 přechází do režimu mírné úspory, takzvaného „doze režimu“.

V tomto módu se systém snaží šetřit baterii tím, že omezuje aplikacím přístup k systémovým službám a procesům náročným na výkon hardwaru. Zabraňuje také tomu, aby na pozadí běžely aplikace, které nebyly v poslední době používány. Všechny tyto změny mají zásadně prodloužit pohotovostní dobu baterie v systému Android 15.

Google Pixel 4
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Uživatelé dostanou tři hodiny k dobru

Přímo na akci Google I/O se redakce serveru Android Authority zeptala na tyto změny Davea Burkeho, viceprezidenta pro vývoj platformy Android.

„V systému Android 15 jsme zrychlili dobu do usnutí (usnutí je stav, kdy přecházíme do klidového stavu) o 50 %. Do stavu ‚doze‘ se tedy dostáváme o 50 % rychleji a výsledkem je na některých testovaných zařízeních až o tři hodiny delší pohotovostní režim. A to je jakési obecné zlepšení v Androidu 15, které platí pro všechna zařízení,“ dodal.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: Android Authority

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..