Výbuch, exploze, telefon

Telefon zabil osmileté dítě: Tragickou smrt způsobil výbuch při sledování pohádek

  • Objevil se další znepokojivý incident
  • Opět v souvislosti s výbuchem telefonu

Exploze chytrého telefonu je nepříjemná věc. Dochází k tomu naštěstí jen občas, ale když už o tom slyšíme, nejedná se o nic pěkného. Výbuch obvykle provází škody na majetku a bohužel i na životech.


Nepřehlédněte: Tohle bude lidi bolet. Poplatek za televizi a rozhlas budou platit i majitelé telefonů


Dívka hrála hry, když telefon najednou vybuchl

Výbuchy smartphonů se nevyhýbají žádnému výrobci a nyní se to stalo znovu. Naštěstí nikoli v České republice, ale v daleké Indii, byť i u nás se podobné případy výjimečně stávají, jak jsme informovali.

K nejnovějšímu incidentu došlo v kéralském okrese Thrissur. Při tragické události zemřela teprve osmiletá dívka poté, co jí v rukou explodoval mobilní telefon, na kterém sledovala kreslené pohádky, uvedla indická policie.

Podle vyšetřovatelů mohlo být příčinou výbuchu přehřátí baterie v důsledku nabíjení a dlouhodobého používání telefonu. Co přesně se stalo a proč smartphone explodoval, to však policie stále zjišťuje a nyní čeká na výsledky forenzní expertízy.

„Následky výbuchu byly ničivé. Její pravá dlaň a obličej utrpěly vážná zranění. Sousedé řekli, že exploze byla velmi hlasitá,“ uvedla policie. K neštěstí došlo ve chvíli, kdy byla dívka doma pouze se svou babičkou.

Podle policie příbuzní nezletilé uvedli, že se často dívala na kreslené pohádky a doba jejich sledování se zvýšila s tím, jak v Indii začaly školní prázdniny. Dále uvedli, že mobilní telefon byl zakoupen před třemi lety a jeho baterie byla vyměněna před třemi měsíci. Už ovšem nijak neupřesnili, o jakou značku se jednalo.

Výbuch telefon exploze
Zdroj: FONETECH.CZ

Dohlédněte na své děti: Riziko není malé

Exploze starších smartphonů nejsou příliš časté a k tomu, aby se takový telefon přehřál natolik, že začne hořet, je zapotřebí „dokonalé souhry“ problémů. Nebezpečí ale nelze nikdy vyloučit.

Jak dokazují naše dřívější články, dochází k tomu i v Česku. Je přitom obvyklou praxí, že rodiče své starší telefony dávají dětem, aby nemuseli investovat do nového zařízení. Pár ušetřených tisíc ale v krajním případě může vést až k tragédii. Pokud má starší telefon i vaše dítě, máme pro vás několik tipů.

Naše první doporučí zní, ať vždy používá originální nabíječku. S ní získáte větší jistotu, že se mu nic špatného nestane. Vyloženě nebezpečné je používání smartphonu v posteli a jeho ukládání pod polštář.

Mobil, je-li pod polštářem, nemůže odvádět zbytkové teplo a zahřívá se. Riziko exploze pak je vysoké. A pokud s mobilem spí vaše dítě v posteli a zároveň ho nabíjí, jde už doslova o hazard se životem.

Soubor doporučení, jak explozím smartphonů předcházet, jsme sepsali v našem článku zde. Mrkněte do něj, at se vyvarujete základních chyb.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: hindustantimes

Total
0
Shares