Výbuch, exploze, telefon

Telefon starý 4 roky nečekaně explodoval. Baterie ohavně vytlačila zadní kryt

  • Na internetu se objevily fotografie explodovaného smartphonu Google Pixel
  • Podle zdroje jde o 4 roky používaný telefon, kterému se přes noc nafoukla baterie

Jak se ukazuje, exploze baterií se nevyhýbají žádným výrobcům. Už jsme tu měli několik kauz Samsungu i čínského Xiaomi. Na diskuzním fóru Reddit však nyní sdílel poškozený uživatel explodovaný telefon z řady Google Pixel. Co se přihodilo?


Nepřehlédněte: Telefon zabil osmileté dítě: Tragickou smrt způsobil výbuch při sledování pohádek


Exploze telefonu Pixel

Uživatel s přezdívkou u/josephadam sdílel dnes ráno na síti Reddit dvě fotografie, které jasně ukazují mobilní telefon s nechutně vytlačeným zadním krytem a zohýbaným displejem. Je patrné, že toto poničení způsobila vadná baterie.

„Můj otec se dnes ráno probudil a zjistil, že jeho telefon se vůbec nenabil. Vždycky používá ochranný kryt. Řekl jsem si, že je to divné. Když jsem pouzdro sundal, viděl jsem toto,“ píše Joseph Adam.

Z fotografií, na které se podívejte tady, je patrné, že akumulátor telefonu během noci explodoval, tzv. se nafoukl, a vytlačil zadní kryt ze svého místa. To se může stát v případě, že je baterie poškozená. V tomto případě se naštěstí nikomu ze zúčastněných nic nestalo.

Pixel
Zdroj: Amjith S / Unsplash

Baterie se „nafoukla“ po 4 letech

Podle dostupných informací poškozený muž svůj smartphone používal čtyři roky a choval se k němu naprosto standardně, čili jako běžný uživatel. Není však jednoznačně jasné, o jaký konkrétní přístroj se jedná. Víme pouze to, že jde o Pixel od Googlu.

Diskutující pod příspěvkem okamžitě začali spekulovat, že dle odhalené boční lišty může jít o Pixel 4 nebo 4a. A právě druhý zmíněný v několika případech trpěl na problémy spojené s nekvalitní baterií. Působí však minimálně zvláštně, že by se tyto problémy projevily až po čtyřech letech používání.

Dle slov syna, který o problému informoval, si jeho otec hned následující den pořídil nový model telefonu Pixel. Rozbitý mobil tedy nereklamoval, jen těžko se tak dozvíme, jak by na to reagoval výrobce smartphonu, společnost Google.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Reddit

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.