Harry Potter Midjourney

Takto vypadají Harry Potter, Ron nebo Hermiona jako malé děti! Umělá inteligence nakreslila kouzelníky z Bradavic

  • Kouzelný svět slavného čaroděje z Bradavic zná snad každý!
  • Přemýšleli jste však někdy o tom, jak vypadal Harry v pěti letech?

Technologický nadšenec se pokusil odpovědět na otázku, jak by v dětských letech vypadaly slavné postavy z kouzelného světa Harryho Pottera. A bylo zapotřebí víc než jen kouzelná hůlka! S pomocí umělé inteligence (AI) vytvořil portréty těch nejznámějších filmových kouzelníků a věřte, že si je okamžitě zamilujete. Na stupnici roztomilosti to je jasná desítka, uvidíte sami.


Nepřehlédněte: Kryštof Kolumbus jako protivný soused od vedle? Umělá inteligence nakreslila, jak by dnes vypadaly slavné osobnosti


Slavný čaroděj Harry Potter

Umělá inteligence mění svět kolem nás. Zejména v posledních dvou letech její vývoj zrychlil natolik, že se stala běžnou součástí našich životů. Uživatel Instagramu pod pseudonymem Benmornin požádal umělou inteligenci Midjourney, která generuje obrázky na základě textových popisů, aby nakreslila postavy z hollywoodského filmu Harry Potter.

Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, o to se pokoušeli už jiní, kdyby ovšem jeho požadavkem nebylo to, aby jim bylo pouze několik let. Proč? Chtěl tím kouzelníky příznivcům Bradavic ukázat ve zcela novém světle! A nutno podotknout, že se mu to povedlo. Dětské verze postav – od Harryho přes Hagrida až po Hermionu – jsou příliš roztomilé na to, abyste si je nechali ujít.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený benmornin (@benmornin)

Obrázky se staly hitem

Uživatelé internetu dílo Benmornina patřičně oceňují. Od chvíle, kdy příspěvek nahrál na svůj Instagram, nasbíral už více než 31 tisíc lajků. Jeden z uživatelů vše komentoval slovy: „To je úžasné! Skvělá práce!“ Další komentář zněl: „Především velkolepé. Tohle se mi líbí. A za druhé, kde je sakra Luna Lovegood?“ Jiný pak napsal: „Jen pro zajímavost, co je to za věc s těmi prsty?“ Zřejmě tím narážel na malého Rubeuse Hagrida.

Nejde o první využití umělé inteligence v souvislosti s Harry Potterem. Slavnou postavu se pokusila ukázat v jiném světle i jedna vietnamská influencerka. A výsledek stál také vážně za to! Tak vzhůru do Bradavic!

Zdroj náhledové fotografie: umělá inteligence Midjourney (AI), zdroj: DNA

Total
0
Shares