Harry Potter

Takhle vypadají podle umělé inteligence Harry Potter, lord Voldemort nebo Hermiona

  • Kouzelný svět slavného čaroděje z Bradavic zná snad každý!
  • Přemýšleli jste však někdy o tom, jak by vypadal Harry Potter, kdyby ho nakreslila AI?
  • Máme pro vás odpověď!

Filmové adaptace o Harrym Potterovi jsou fantasticky zpracované, přesto jsou některé postavy stále předmětem diskuze milionů fanoušků čarodějného učně. Nevypadají totiž zdaleka tak, jako v knihách, což je štve. Především pak Harry, který má mít zelené oči.


Nepřehlédněte: Kryštof Kolumbus jako protivný soused od vedle? Umělá inteligence nakreslila, jak by dnes vypadaly slavné osobnosti


Slavná vietnamská influencerka, která na internetu vystupuje pod přezdívkou Msbananaanna, se to rozhodla napravit. A bylo zapotřebí víc než jen kouzelná hůlka! Pomocí softwaru umělé inteligence s názvem Artbreeder vygenerovala ty nejikoničtější postavy z kouzelného světa Harryho Pottera. A výsledek stojí za to! Tak vzhůru do Bradavic!

Severus Snape jako zlověstný chlapík

Podle knih má Severus Snape sinalou pleť, studené černé oči, velký orlí nos, mastné černé vlasy až po ramena a žluté zuby. Obléká se výhradně do dlouhého černého hábitu, ve kterém připomíná „přerostlého netopýra“, jak mu s oblibou říkají studenti Nebelvíru. Ve filmu ho hraje Alan Rickman, ale jeho AI verze podle nás vypadá ještě lépe.

Severus Snape
Severus Snape; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Zlá matka Draca Malfoye

I tentokrát se ukázalo, že Malfoyova matka Narcissa je chladná jako kámen. Co jiného byste ale od záporné postavy čekali? Umělá inteligence ji nakreslila tak, že z jejího pronikavého pohledu běhá mráz po zádech. Matka klanu smrtijedů má chladné a prázdné oči.

Narcissa Malfoy
Narcissa Malfoy; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Konečně přesný Harry Potter

Chlapec, který žil sám, byl oživen umělou inteligencí. Je takový, jak jste očekávali? Mnozí fanoušci si stěžovali, že herec Daniel Radcliffe má modré oči, čímž byl vynechán nejdůležitější fyzický rys ikonické postavy. A nespravily to ani speciální efekty!

Zde má Harry zářivě zelené oči, stejně jako matka Lily. A to není všechno. V knize je Harry popisován jako malý a hubený s rošťáckým kukučem. Tento portrét mu konečně dělá čest!

Harry Potter
Harry Potter; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Ahoj, tady Ron Weasley

Ron bohužel sdělil většinu rysů čistokrevné kouzelnické rodiny Weasleyových. Je bledý, pihovatý a zrzavý. Podle knihy má dlouhý nos a modré oči, ale zase je vytáhlé postavy. Je to nejlepší přítel hlavního hrdiny.

Ronald Weasley
Ronald Weasley; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Temný Lucius Malfoy

Luciusovým poznávacím znamením je ve fanfikcích a fanartu, kromě dlouhých blond vlasů, také další čistě filmová rekvizita: hůl se stříbrnou rukojetí ve tvaru hadí hlavy, v níž skrývá svou hůlku. Jako smrtijed věrný Voldemortovi byl Malfoy nakonec poslán do vězení.

Lucius Malfoy
Lucius Malfoy; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Draco Malfoy nás (ne)vyděsí

Draco je synem dvou smrtijedů a neudělal nic, čím by vybočil z rodinné tradice. I když často dává najevo nadřazenost, v krizových situacích se obvykle projeví jako strašpytel, který bere nohy na ramena. AI ho podle nás vystihla dokonale.

Draco Malfoy
Draco Malfoy; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Utíkejte, přichází lord Voldemort

Když Voldemort znovu ožil, vypadal děsivěji než kdy dřív. Kniha přesně líčí okamžik, kdy se objevil v této zrůdné podobě: „Bílý jako lebka, s širokýma očima a nosem, který byl plochý jako had, ale měl štěrbiny místo nosních dírek.“

Voldemort připomíná hada, nemá žádné vlasy a vypadá jako skutečný démon. Tom Riddle nikdy nepůsobil zrovna vřelým dojmem, ale verze temného pána z generátoru Artbreeder je děsivější než cokoli, co si kouzelnický svět kdy představoval!

Lord Voldemort
Lord Voldemort; zdroj: umělá inteligence Artbreeder

Hermiona, otec Harryho a ostatní

Za pozornost stojí i další postavy z Harryho Pottera. Zajímá vás, jak podle umělé inteligence vypadá otec Harryho James Potter, Hermiona nebo Dudley Dursley? Tak směle do toho!

Zdroj náhledové fotografie: umělá inteligence Artbreeder, zdroj: Traveldoor

Total
0
Shares
4 komentářů
      1. A co hagrid??? Ten tu chybí. Bych řekl že je docela důležitá postava…..

  1. Portréty jsou velmi povedené, jen bych ráda upozornila na faktickou chybu v článku, Draco Malfoy není synem dvou Smrtijedů, jeho matka Smrtijedkou nikdy nebyla a Znamení zla nikdy nenosila. A není to tak docela záporná postava, nakonec zachránila Harrymu život, když kvůli němu zalhala Voldemortovi. Also, podobný článek se nedávno objevil na webu boredpanda

Comments are closed.