Honor 50

Takto to Honor nechtěl. Unikla česká cena Honoru 50

  • Honor 50 má povedenou výbavu a nezbytné Google služby
  • Už brzy dorazí i do České republiky
  • Zajímá vás, na kolik přijde? Na web právě unikla jeho česká cena

Honor už dříve potvrdil dostupnost chytrého telefonu Honor 50 i na dalších trzích včetně českého. Tuzemskou cenu „ofiko“ neznáme, ale už víme, kdy přesně se u nás novinka začne prodávat. Přesné datum po nás ale zatím fakt nechtějte, jsme vázáni mlčenlivostí.


Nepřehlédněte: Honor X20 Max bude King Kong mezi telefony. Premiéra už brzy!


Velký návrat z embarga

Honor je už několik měsíců samostatný. Vymanil se z amerického embarga a tudíž ho můžeme považovat za plnohodnotného konkurenta na trhu. Návrat firmy nepřišel hned, ale v Číně postupně od jara a v Evropě nastane až nyní. Firma od prosince loňského roku musela vyřešit spoustu věcí a s partnery uzavřít mnoho smluv. V žádném případě nechtěla nic podcenit, uspěchat. V Česku zatím můžeme počítat s prodejem pouze jednoho modelu z řady, a to Honoru 50.

Jaká je cena?

Telefon bude nabízen ve dvou paměťových variantách: 6 GB RAM + 128 GB a 8 GB RAM + 256 GB. Ceny pro český trh nyní prozradil obchod Mall.cz. Na jeho stránkách se můžeme dočíst o tom, že základní verze přijde na 12 990 korun a vybavenější na 14 990 korun (díky čtenáři Tom za tip!).

 

Česká cena Honoru 50
Česká cena Honoru 50 | foto: Mall

Honor 50 bude v Česku

Novému Honoru 50 to sluší. Má zahnutý 6,57palcový AMOLED displej a stejný tvar má i zadní kryt, což opticky mobil zužuje. Displej má FHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci až 120 Hz. Výrazný design má i modul hlavního fotoaparátu, kdy snímače jsou rozdělené do dvou kruhů a dohromady připomínají dalekohled.

V horním kruhu je primární 108Mpx snímač, v dolním pak hned tři senzory– širokoúhlý s rozlišením 8 Mpx a zbylé dva 2Mpx pro makro a portrétní snímky. Procesorem je nový Qualcomm Snapdragon 778G, který zvládá 5G. Honor 50 nezklame ani baterií, má kapacitu 4 300 mAh a podporuje rychlé 66W nabíjení. Potřebný adaptér by se měl nacházet v balení. A závěrem asi to nejdůležitější: telefon dorazí se službami Google a bude podporoovat bezkontaktní platby přes službu Google Pay.

V prodeji by měla být černá, zelená, oranžová a krásná stříbrná perleťová verze, která má speciální úpravu zadní strany.

Total
1
Shares
2 komentářů

Comments are closed.