Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce

Takhle jste ISS ještě neviděli. Úžasná fotografie ukazuje stanici na pozadí slunečních skvrn velkých jako Země

  • Rychlá spoušť a dobré světlo
  • Fotograf zachytil tranzit ISS přes Slunce

Francouzskému fotografovi astronomických jevů se zase jednou něco povedlo. Thierry Legault tentokrát přišel s dechberoucí fotografií Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která přelétá před slunečním kotoučem.


Nepřehlédněte: Lidé hesla na internetu příliš neřeší. Průměrný hacker je prolomí za pár sekund


Takhle Slunce a ISS neznáte

Pořídit záběry Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která se řítí vesmírem rychlostí přibližně 28 000 km/h, není nic jednoduchého, ale francouzskému astrofotografovi Thierrymu Legaultovi se to podařilo. A výsledek? Fenomenální!

Na ohromujících záběrech, které astrofotograf pořídil v pátek 9. června, zachytil Legault ISS svištící kolem tří slunečních skvrn, z nichž největší byla dost velká na to, aby pohltila celou Zemi. Celý průlet nad Sluncem trval 0,75 sekundy.

Legault navíc tyto záběry pořídil v době, kdy dva astronauti NASA, Stephen Bowen a Warren „Woody“ Hoburg, prováděli výstup do kosmu za účelem instalace nového solárního panelu vně stanice.

ISS obíhá kolem Země každých 90 minut a urazí tak přibližně stejnou vzdálenost jako ze Země na Měsíc a zpět za pouhý jeden den. Ačkoli na Legaultových záběrech mohou oba cíle vypadat blízko sebe, na rozdíl od bájného Ikara se stanice s astronauty drží od Slunce v bezpečné vzdálenosti. ISS obíhá přibližně 402 kilometrů nad Zemí, ale Slunce je od nás vzdáleno téměř 300 000krát dále – 150 milionů kilometrů daleko.

Přesné plánování a čistá obloha!

„Pomocí snímků Slunce v reálném čase jsem odhadl polohu hlavních slunečních skvrn vůči vertikálním a horizontálním směrům (což závisí na čase a poloze),“ uvedl Legault v e-mailu pro server The Space. Podle astronoma byly všechny snímky pořízeny při rychlosti závěrky 1/32000s.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: The Space

Total
0
Shares
1 komentář
  1. “Úžasná fotografie ukazuje stanici na pozadí slunečních skvrn velkých jako Země”

    “… zachytil Legault ISS svištící kolem tří slunečních skvrn, z nichž největší byla dost velká na to, aby pohltila celou Zemi.”

    🤔🤔?

Comments are closed.