Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Tajemná skála na Marsu zmátla stovky lidí. Vypadá jako obličej neznámé rasy, nebo jde o něco úplně jiného?

  • NASA na Marsu vyfotila záhadný předmět
  • Vypadá jako kus sochy s obličejem
  • Je dílem člověka nebo marťanů?

Příznivci záhad se domnívají, že na povrchu Marsu našli sochu dávného mimozemšťana, kterou vyfotilo robotické vozítko NASA. Jsme skutečně na prahu historické události, nebo si s lidskou představivostí, jako už mnohokrát před tím, znovu pohrál jev zvaný pareidolie?


Nepřehlédněte: Nová fotka vesmírných Pilířů stvoření bere dech. Takto úžasně nové hvězdy nikdy nevypadaly!


Ufologové mají (zase) smůlu

Mars je opět v centru pozornosti. Před týdnem se v médiích objevila zpráva, že na planetu v minulosti dopadl podobný asteroid, jako ten, který na Zemi před 66 milion let vyhubil dinosaury. Vědci odhadují, že způsobil mega tsunami o výšce až 250 metrů. Nejnovější zpráva je trochu z jiného soudku, ale neméně zajímavá.

Jedna z nejnovějších fotek povrchu rudé planety se na první pohled zdá naprosto normální, ale pozorovatelé s jestřábím zrakem si při bližším zkoumání mezi kameny všimli něčeho zvláštního.

Tvrdí, že objevili sochu, která dokazuje existenci dávného mimozemského života. Při přiblížení snímku z roveru NASA lze ve skalnatém útesu skutečně vidět kámen, který vypadá, jako by měl oči, nos, ústa a korunu nebo klobouk. Experti agentury zatím nevysvětlili, na co se vlastně díváme.

Lidskou mysl lze snadno oklamat

Fotka ale některé uživatele internetu okamžitě inspirovala k řadě divokých spekulací. Jejich nadšení nicméně krotí pragmaticky smýšlející lidé, kteří z toho, že v obyčejném kusu skály vidí starou relikvii, viní jev zvaný pareidolie. Při něm dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Každý z vás to jistě zná, stačí si v létě lehnout do trávy a pozorovat mraky, ve kterých se najednou začnou objevovat tváře, zvířata a různé jiné objekty.

Záhadné špagety na Marsu

Vozítko Perseverance, které po rudé planetě už několik měsíců jezdí sem a tam, nachází objekty, které jsou mnohdy podivuhodné. Jak by ne, když jsou taky z jiného světa. Dříve rover našel něco, co připomínalo dlouhý, zamotaný provázek nebo smotek vesmírných špaget. Snímek vyvolal vlnu spekulací. Mnozí se ptali, odkud předmět pochází a proč pár dní po pořízení záběru zmizel z dohledu roveru. Ani v tomto případě ale nakonec nešlo o důkaz života na čtvrté planetě sluneční soustavy. Ve skutečnosti se jednalo o malý kousek odpadu, který pocházel z fáze sestupu roveru na povrch planety v únoru 2021.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares