NASA, Perseverance, Mars

NASA objevila na Marsu záhadné špagety. Nevysvětlitelný vesmírný objekt ale není dílem mimozemšťanů

  • NASA na Marsu zachytila záhadný předmět
  • Vypadá jako zamotaný rybářský vlasec
  • Je dílem člověka nebo marťanů?

Objekty, které vozítko NASA Perseverance na rudé planetě nachází, jsou mnohdy podivuhodné. Jak by ne, když jsou taky z jiného světa. Naposledy rover našel něco, co připomínalo dlouhý, zamotaný provázek nebo smotek vesmírných špaget. Snímek vyvolal vlnu spekulací. Mnozí se ptali, odkud předmět pochází a proč pár dní po pořízení záběru zmizel z dohledu roveru.


Nepřehlédněte: NASA našla na Měsíci místa, kde je jako na jaře. Teploty tam dosahují příjemných 17 °C


Vesmírné špagety

Vozítko zkoumající povrch Marsu svými kamerami před nedávnem zachytilo předmět, který pořádně rozvířil debaty na sociálních sítích. Některým fanouškům science-fiction připomínal zamotaný rybářský vlasec, případně jakési mořské stvoření, dokazující existenci vody na Marsu. Jiným zase úkaz evokoval zamotané špagety.

Vědci z vesmírné agentury NASA nyní vysvětlili, na co jsme se ve skutečnosti dívali. A kdokoli doufal, že se jedná o důkaz existence mimozemšťanů na Marsu, bude pořádně zklamaný. Ani v tomto případě bohužel nejde o důkaz života na čtvrté planetě sluneční soustavy. Původ špagetové záhady je mnohem méně vzrušující – jde o dílo člověka.

Perseverance, Mars
Zdroj: NASA

Ufologové mají (zase) smůlu

Ve skutečnosti se jedná o malý kousek odpadu, který pochází z fáze sestupu roveru na povrch planety v únoru 2021. Konkrétně vědce i širokou veřejnost vzrušil kus rozdrceného síťového materiálu Dacron, který se nachází v tepelných přikrývkách.

Nebylo to poprvé, kdy vozítko Perseverance překvapilo fotografií podivně vyhlížejícího předmětu. V polovině června např. kamery roveru pořídily fotografii úlomku lesklé fólie či igelitu, který je zatím stále zkoumán.

Perseverance skenuje povrch Marsu již téměř 18 měsíců. Za tu dobu robot urazil přes jedenáct kilometrů a pořídil téměř 300 000 snímků, napsal server Daily Star.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem NASA, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares