WhatsApp

Tahle aktualizace pro WhatsApp vše od základu mění! Okamžitě zkontrolujte, zda dorazila i k vám

  • WhatsApp vylepšuje svou chatovací aplikaci
  • Nově je ještě lepší a zábavnější

Stav ve WhatsAppu si lidé oblíbili, protože jim umožňuje sdílet s přáteli a blízkými kontakty dočasné stavy. Tyto aktualizace za 24 hodin zmizí a mohou obsahovat fotky, videa, GIFy, text a další obsah. Teď se tato funkce dočkala nových funkcí, díky kterým jednodušeji vyjádříte, co chcete říct a snáz se spojíte s ostatními.


Nepřehlédněte: Tento zázračný čínský dron se dokáže vznášet po obloze a pod vodou plave jako ryba


Nástroj pro výběr soukromého okruhu uživatelů

Může se stát, že některé aktualizace stavu nebudete chtít sdílet se všemi svými kontakty. Proto WhatsApp nově přináší možnost upravit nastavení soukromí flexibilně pokaždé, když budete přidávat aktualizaci stavu. U každého stavu tak budete moct rozhodnout, kdo ho uvidí. Naposledy vybraný okruh uživatelů se uloží a bude výchozím nastavením také u dalšího stavu.

Hlasový stav

Služba také zavádí možnost nahrát a sdílet ve stavu hlasové zprávy o délce až 30 sekund. Hlasový stav můžete použít, když chcete poslat stav osobnějšího rázu. Přijde vám vhod obzvlášť v případě, kdy je vám příjemnější o dané věci mluvit než psát.

Reakce na stav

V aplikaci se nově objevují i reakce na stav. Tato funkce vám umožní snadno zareagovat na aktualizace stavu vašich přátel a blízkých kontaktů. Nově můžete na jakýkoli stav rychle zareagovat přetažením nahoru a klepnutím na některé z osmi emoji. I nadále můžete na stav samozřejmě odpovědět formou textu, hlasové zprávy nebo třeba nálepky.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Profilové kroužky značící nové aktualizace stavu

Díky novým profilovým kroužkům vám už neunikne, že někdo z vašich blízkých zveřejnil stav. Když bude některý z vašich kontaktů sdílet aktualizaci stavu, kolem jeho profilového obrázku se zobrazí kroužek. Bude se zobrazovat v seznamech chatů, seznamech členů skupiny a v informacích o kontaktu.

Náhledy odkazů přímo ve stavu

Když teď ve stavu zveřejníte odkaz, automaticky se zobrazí náhled obsahu sdíleného odkazu, jak to znáte ze zpráv. Váš stav bude díky náhledům obsahu vypadat lépe a vaše kontakty budou ještě před kliknutím na odkaz vědět, jaký obsah mohou očekávat.

Výše uvedené novinky začala služba zavádět u uživatelů po celém světě. Během nadcházejících týdnů by je měli mít k dispozici všichni.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.