TerraVivos

Tady miliardáři přežijí apokalypsu: Luxusní bunkry s bazény, dráhou na bowling a kinem

  • Boháči se chystají na apokalypsu
  • Nakupují podzemní kryty za miliony

Z dálky louka vypadá jako posetá krtinci. Při bližším pohledu ovšem zjistíte, že se jedná o strategicky zvolený kopec se sítí megaluxusních bunkrů, ve kterých bohatí přečkají soudný den.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Blíží se apokalypsa?

Mnoho majetných lidí se obává kolapsu civilizace, a tak si nechávají stavět luxusní bunkry, ve kterých přečkají to nejhorší, zatímco my ostatní budeme trpět, uvádí to kniha Douglase Rushkoffa.

V titulu Survival of the Richest, který má vyjít ještě letos, Rushkoff mluví s některými z boháčů, kteří tajně skupují nemovitosti, aby se v nich v případě společenského kolapsu ukryli.

I když není jasné, co bude příčinou případného kolapsu civilizace, ať už půjde o klimatické změny nebo jadernou válku, jedna věc je jistá: kdo na to má, chce se na katastrofu co nejlépe připravit.

Rushkoff ve své knize zmiňuje např. společnost Rising S Company, která prodává luxusní bunkry za 8,3 milionu dolarů (205 milionů korun), které mají bazén nebo bowlingovou dráhu.

Boháči se již připravují, kupují si privátní bunkry

Další výrobce, TerraVivos, je pro změnu vybavuje bazény, kinem či prostornými jídelnami. Všechny tyto luxusní bunkry samozřejmě poskytují imitaci přirozeného světla, aby se bohatí cítili „jako doma“.

Najdou se však i náročnější miliardáři, pro které nejsou bunkry dost dobré, a tak rovnou skupují celé ostrovy, které přebudovávají na nedobytnou pevnost.

Rushkoff v rozhovoru pro deník Guardian tvrdí, že bunkry miliardáře stejně neochrání, protože budou nakonec stále závislí na fungování zbytku společnosti a pevnosti, které odolají jadernému výbuchu, svým způsobem přirovnává ke zlaté kleci.

Navíc předpokládá, že magnáti budou mít co dělat, aby se vyhnuli vzpouře podřízených. „Co zabrání strážím, aby si zvolili svého vlastního šéfa?“ ptá se Rushkoff.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem TerraVivos, Daily Star, Guardian

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. a to jako v tom bungru vydrží na živu 10 000let ,než bude možné vyjít ven po nukleární válce????? to je krávovina ,někdo kdysi řekl že ti co přežijí budou závidět mrtvým….tak ať si to miliardáři užijou

  2. zajímavé je ze ten bunkr je nad povrchem, ja bych postavil pod povrchem a minimalne 2 metry …
    1,5 m země a 2 m voda třeba radiace

Comments are closed.