WhatsApp

Tady je užitečná vychytávka pro obnovení a čtení smazaných zpráv na WhatsAppu. Skoro nikdo o ní neví

  • Oblíbený kecálek umožňuje odstranit odeslané zprávy
  • Poradíme, jak je vymazané zpětně zobrazit

Věděli jste, že je možné obnovit smazané zprávy v chatovací aplikaci WhatsApp pomocí málo známého, ale jednoduchého triku prostřednictvím historie oznámení?


Nepřehlédněte: Záhada na Marsu: Vyfotil rover Curiosity zkamenělou knihu? NASA nabízí vysvětlení


Obnovení smazaných zpráv na WhatsAppu

Zprávy ve WhatsApp je možné číst znovu, i když jste je smazali. Jeden uživatel sociální sítě TikTok sdílel video, ve kterém přesně vysvětluje, jak můžete zobrazit smazané zprávy ve smartphonech se systémem Android. Je to možné prostřednictvím Nastavení telefonu. Poté je třeba najít funkci „Historie oznámení“ a zapnout ji. A to je vše.

Pokud obdržíte zprávu, kterou její odesílatel později smazal, ať už pro to měl jakýkoli důvod, můžete ji stále vidět v historii oznámení – stačí jen projít zmíněnou funkci. Na telefonech iPhone bohužel nic takového nefunguje, protože operační systém iOS funkci „Historie oznámení“ neobsahuje, ale to se v budoucnu s příchodem verze iOS 17 může změnit.

V aplikaci WhatsApp můžete snadno odstranit zprávy z jednotlivých nebo skupinových konverzací po jejich odeslání. Klepnete na text, podržíte na něm prst a poté zvolíte tlačítko „Odstranit u mě nebo Odstranit u všech“. Pokud tak učiníte, bude odstraněná zpráva nahrazena oznámením „Tuto zprávu jste smazal/a“.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Další nové funkce jsou na cestě

Vývojáři do aplikace WhatsApp průběžně doplňují nové a nové vychytávky. Před několika dny bylo oznámeno, že konečně přichází funkce, po které spousta uživatelů dlouhé roky volala. O co jde? Nově můžete stejný účet používat až na 5 telefonech současně.

V nadcházejících týdnech se pak dočkáme funkce, která umožní vybrané zprávy (a chaty) jednoduše uzamknout a také je v případě potřeby zcela skrýt. Nebudou tak běžně na očích a navíc je půjde ještě ochránit heslem, které může jednoduše nahradit otisk prstu nebo sken obličeje pomocí přední kamery nebo FaceID.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Indian Express

Total
0
Shares