WhatsApp

WhatsApp lze nově používat až na 5 telefonech současně. Uživatelé se konečně dočkali

  • Do WhatsAppu míří fantastická novinka
  • Umožní provozovat jeden účet na více mobilech

Už několik měsíců vás informujeme o přípravách nových funkcí v rámci chatovací platformy WhatsApp. Dnes pro vás máme naprosto senzační zprávu, jelikož již můžete používat jeden účet na více smartphonech.


Nepřehlédněte: Ve vesmíru možná nejsme sami. NASA našla „druhou planetu Zemi“


WhatsApp až na pěti telefonech

Před několika okamžiky bylo oznámeno, že do WhatsAppu konečně přichází funkce, po které spousta uživatelů dlouhé roky volala. Stejný účet můžete nově používat až na 5 telefonech současně.

„Po této funkci uživatelé už dlouho volali a tak si teď můžete telefon připojit jako jedno ze čtyř dalších zařízení. Funguje to stejně, jako když se k aplikaci WhatsApp připojujete ve webovém prohlížeči, na tabletu nebo počítači. Jednotlivé připojené telefony se k aplikaci WhatsApp připojují nezávisle. Tím je zajištěno, že jsou vaše soukromé zprávy, média a hovory opatřeny koncovým šifrováním. Pokud se stane, že vaše hlavní zařízení bude delší dobu neaktivní, automaticky vás odhlásíme i na všech ostatních zařízeních,“ uvádí zástupci společnosti Meta.

Výhody nové funkce? Bez nutnosti neustálého odhlašování se můžete přepínat mezi telefony (nebo dalšími zařízeními) a hned tak naskočit do rozjetého chatu. Každý další telefon snadno propojíte tak, že na hlavním zařízení zvolíte přidání zařízení a na dalším přístroji naskenujete QR kód. Ještě předtím si vás telefon ověří otiskem prstu nebo pomocí Face ID.

WhatsApp
Zdroj: FONETECH.CZ

Vývojáři přidají další vrstvu zabezpečení

Do WhatsApp brzy zamíří i další užitečná funkce. Zabezpečení chatů má WhatsApp na slušné úrovni, hackeři by se k vaší komunikaci neměli dostat díky šifrované komunikaci. Aplikace zakóduje všechny jedničky a nuly co posílá po internetu, a tak jsou vaše diskuze v bezpečí. Teoreticky.

Ale co v případě, že vám někdo kouká přes rameno? Nebo když kamarádům třeba ukazujete, jak pěkně váš telefon fotí a na obrazovce se najednou objeví diskuze, za které byste se nejradši propadli hanbou? Tak přesně s tímhle by měla podle zprávy serveru WABetaInfo pomoci chystaná aktualizace.

Nová funkce vám umožní vybrané zprávy jednoduše uzamknout a také je v případě potřeby zcela skrýt. Nebudou tak běžně na očích a navíc je ještě ochráníte heslem, které může jednoduše nahradit otisk prstu.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares