WhatsApp

WhatsApp dostane boží funkci, kterou by chtěl ve svém telefonu mít i James Bond

  • WhatsApp dostane vylepšené zabezpečení
  • Zvolené chaty ochráníte pomocí hesla
  • Přístup bude fungovat i na otisk prstu

Jedna z nejoblíbenějších aplikací pro zasílání rychlých zpráv dostane novou geniální funkci. Už se nebudete muset bát, že někdo odhalí vaše nejtajnější diskuze nebo obchodní rozhovory.


Nepřehlédněte: Umělou inteligenci si musíme ochočit jako naši předci vlky, jinak dojde ke konfliktu, říká expert


Vývojáři přidají do aplikace další vrstvu zabezpečení

Kecálek WhatsApp je tak populární, že ho najdete prakticky na všech telefonech. I ty modernější tlačítkové ho často mají jako jednu z mála služeb, která připomíná nové století. Jenže společnost Meta zrovna nespěchá se zaváděním nových a užitečných funkcí. Takže když se objeví nějaká novinka, je to vlastně takový velký svátek.

Zabezpečení chatů má WhatsApp na slušné úrovni, hackeři by se k vaší komunikaci neměli dostat díky šifrované komunikaci. Aplikace zakóduje všechny jedničky a nuly co posílá po internetu, a tak jsou vaše diskuze v bezpečí. Teoreticky.

Ale co v případě, že vám někdo kouká přes rameno? Nebo když kamarádům třeba ukazujete, jak pěkně váš telefon fotí a na obrazovce se najednou objeví diskuze, za které byste se nejradši propadli hanbou? Tak přesně s tímhle by měla podle zprávy serveru WABetaInfo pomoci chystaná aktualizace.

Nová funkce vám umožní vybrané zprávy jednoduše uzamknout a také je v případě potřeby zcela skrýt. Nebudou tak běžně na očích a navíc je ještě ochráníte heslem, které může jednoduše nahradit otisk prstu.

Vývojáři Facebooku, pod které spadá i WhatsApp, nazývají tuhle novou funkci „Chat lock“. Tedy „Zámek chatu“ nebo jak se to rozhodnou přeložit. Funkce je pořád ještě ve vývoji a zatím se k ní dostanou pouze beta testeři. Ale podle všeho by se na veřejnost měla dostat už během pár týdnů.

Ono v podstatě už dnes můžete ochránit svoje diskuze ve WhatsAppu pomocí hesla, Face ID nebo otisku prstu. Jenže tahle ochrana platí na celou aplikaci a je neskutečně otravné při každém spuštění nebo přepnutí odklikávat přihlášení. Nově by mělo být možné zamknout/skrýt jenom vybrané chaty.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Jak bude fungovat zámek ve WhatsAppu?

U každé diskuze, ať už je to normální chat s jedním člověkem nebo hromadná konference s více kamarády, si budete moci nastavit stupeň zabezpečení. Pokud chat zamknete novou funkcí, přesune se do zabezpečené části – nebude se ukazovat mezi běžnou komunikací.

A obrázky a videa by se neměly objevit v galerii telefonu. Prostě všechny vaše soukromé diskuze a privátní fotky zůstanou skryté a přístupné pouze po autorizaci.

Podle všeho budou takhle zabezpečené zprávy v bezpečí i před útoky hrubou silou. Pokud bude někdo moc často zkoušet špatná hesla, skryté zprávy se jednoduše smažou. Přesně takhle by to měl určitě na svém telefonu James Bond nebo Ethan Hunt!

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares