Počítač, malware, Windows

Statisíce Čechů přijdou o svůj Gmail a fotky na Googlu. Rozsáhlá čistka se dotkne skoro každého

 • Google smaže miliony účtů
 • Co je důvodem?

Již za několik měsíců přijdou miliony lidí o svůj učet na Gmailu, Fotkách Google a Disku. Pokud nedáte na naše doporučení, americký technologický gigant vás bez slitování smaže.


Nepřehlédněte: Nejasná cena iPhonů 15. Mohou mezigeneračně zdražit a nabídnout vyšší paměť


Google bude mazat

Pokud jste se delší dobu nepřihlásili do svého Gmailu, právě teď je vhodná doba to změnit. Společnost Google totiž informovala o tom, že smaže účty, u kterých zjistí, že nebyly používány po dobu nejméně 24 měsíců. Milionům lidí proto v uplynulých dnech přišel e-mail, ve kterém se píše:

„Společnost Google každý den usilovně pracuje na tom, aby vás a vaše osobní údaje ochránila a zabránila neoprávněnému přístupu k vašemu účtu Google pomocí integrovaného zabezpečení. K účinné ochraně patří i to, že v našich službách používáme důmyslné postupy v oblasti ochrany soukromí, které minimalizují dobu, po kterou jsou u nás vaše osobní soubory a související data uloženy. Vaše osobní údaje chceme chránit a bránit v neoprávněném přístupu k vašemu účtu, i když naše služby už nepoužíváte.

Proto měníme období neaktivity účtu Google ve všech našich službách na dva roky. Změna platí ode dneška a bude platit i pro účty Google, které už jsou neaktivní, tedy se k nim dva roky nikdo nepřihlásil nebo je nepoužil. Neaktivní účet a související obsah bude způsobilý ke smazání od 1. prosince 2023.“

Google Gmail
Zdroj: Stephen Philips / Unsplash

Pokud váš účet nebyl používán delší dobu, je pravděpodobné, že je ohrožen. Je to proto, že zapomenuté nebo neudržované účty se často spoléhají na jednoduchá a často používaná hesla, která mohla být kompromitována, nebylo u nich nastaveno dvoufaktorové přihlášení a uživatelé je méně kontrolují. Pokud útočník získá přístup k neaktivnímu účtu, může jej využít k přístupu k jiným účtům nebo k šíření malwaru.

Společnost Google uživatelům, jejichž účty splňují podmínky k odstranění, pošle v průběhu nadcházejících měsíců několik e-mailů, aby se mohli přihlásit a své účty udržet aktivní.

Jak ponechat účet aktivní?

Pokud jste uživatelem Gmailu, Disku nebo Fotek, ale službu jste dlouho nepoužívali a nechcete přijít o přístup, je nejvyšší čas to napravit. Pokud si své heslo už nepamatujete, obnovte ho. Poté, jakmile se přihlásíte, zkuste jednu z následujících možností:

 • Přečtěte nebo odešlete e-mail
 • Použijte Disk
 • Uložte nějakou fotku na Fotky
 • Podívejte se na něco na YouTube
 • Stáhněte si aplikaci v Google Play
 • Použijte vyhledávání Google

Tímto společnost Google získá vše, co potřebuje k tomu, aby váš účet nesmazala.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Pokud to někdo dva roky nepoužívá, tak to nepotřebuje a nebude mu vadit smazání. Dva roky je hodně.

 2. “americký technologický gigant vás bez slitování smaže.”

  Ale houbeles… Jak by to asi udělal?

  1. To není nic zvláštního. Takhle mi smazal Seznam můj účet. Já si poštu importoval do Emailu, ale přímo do Seznamu jsem se nepřihlašoval a po dlouhých letech heslo zapomněl, tak jsem o účet přišel.
   Způsob, jakým je tento článek napsaný se jen snaží vyvolat paniku a nenávist.
   Tento web si blokuji.

 3. Takový clickbait titulek, že se nestydíte. Vypadá to tak, co se jen neděje, a ono jde jen o to, že se budou mazat prakticky mrtvé účty.

 4. Jak jako že se to dotkne skoro každého?
  Dotkne se to mrtvých účtů, tak co tady plašíte.

 5. FB mi smazal účet i s fotkama, protože podle jejich obsahu se jednalo o sexuální obsah a nebylo směrodatné zadávaní, jestli to vidí venku nebo jen přátelé. Mnoho fotek z porodnice vzalo za své, protože jsem je měl jen na FB a ne flešce.
  Při třetím ůčtu nejde vypnout zálohování fotek, které si všechny už nechávám v telefonu a tak furt dostávám info o tom, že mám účet plný a mám si koupit větší úložiště za 59,90 měsíčně.
  A nasrat!!!
  Aby mi to zase smazali!?!

Comments are closed.