iPhone 14 Pro

Nejasná cena iPhonů 15. Mohou mezigeneračně zdražit a nabídnout vyšší paměť

  • Podraží nový iPhone 15?
  • Vše nasvědčuje tomu, že ano

Vzhledem k tomu, že v poslední době zdražuje snad úplně všechno, se asi není čemu divit, když i nová řada iPhone 15 od společnosti Apple dorazí s poněkud vyššími cenami než loni. V Česku by telefony mohly zdražit až o dva tisíce, částečně to však schovají větší paměťové verze.


Nepřehlédněte: Žena dostala od T-Mobile fakturu na 4 miliony. Kvůli banální chybě lítá v maléru


Apple podraží?

Jak jste již možná slyšeli, očekává se, že iPhone 15 Pro a 15 Pro Max budou o 100 dolarů dražší než předchůdci. Nemusí se však jednat přímo o zvýšení ceny, protože některé zahraniční zdroje uvádějí, že Apple u prémiové dvojice také zvýší kapacitu interního úložiště.

Aktuální modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max začínají na kapacitě 128 GB, pokračují přes 256 GB a 512 GB a nabízejí maximálně 1 TB úložného prostoru. Podle informací Lotus Technology budou modely 15 Pro místo toho začínat na 256 GB a dostanou maximálně 2 TB. Nové 2TB maximum potvrzuje i korejský blogger yeux1122, ale už se nezmiňuje o tom, že se také zvýší základní paměť.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Ať už to dopadne jakkoli, nový iPhone 15 Pro by mohl začínat na 36 990 korunách (stejně jako 256GB varianta iPhonu 14 Pro), zatímco iPhone 15 Pro Max by mohl stát 40 490 korun (jako iPhone 14 Pro Max s 256 GB).

Upozorňujeme, že v tuto chvíli jde o čiré spekulace a zvěsti o navýšení úložiště a zvýšení ceny se mohou ukázat jako mylné. Pokud se však ceny skutečně zvýší, budou se v různých regionech zvyšovat o různé částky a některé země na tom budou hůře než jiné.

V jakém složení řada iPhone 15 dorazí?

I letos Apple svým příznivcům nabídne čtyři modely přičemž iPhone 15 a iPhone 15 Pro budou doprovázet protějšky Max a Plus.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares