Žena, telefon

Žena dostala od T-Mobile fakturu na 4 miliony. Kvůli banální chybě lítá v maléru

  • Když vycestujete do zahraničí, přemýšlejte
  • Jinak se můžete dostat do pěkné šlamastyky

Vyúčtování za telefon nedělá při současných cenách radost vůbec nikomu, ale jedné Američance bez přehánění vyrazilo dech. Bylo astronomické – operátor jí naúčtoval více než 200 tisíc dolarů, v přepočtu 4,4 milionu korun. Ženě se stalo osudné, že se dopustila banální chyby, kterou však dělá i mnoho dalších lidí.


Nepřehlédněte: Tyhle aplikace okamžitě smažte! Vypadají nevinně, ale z vašeho telefonu udělají otroka


Žena nevěřila vlastním očím

Celina Aaronsová sdílí tarif se svými dvěma hluchoněmými bratry. Ti spolu komunikují pomocí textových zpráv (SMS) a telefon používají ke sledování videí. Za normálních okolností to není problém. Aaronsová má odpovídající datový tarif a její účet činí asi 175 dolarů měsíčně, tedy asi 3 800 korun.

Její bratři však strávili dva týdny v Kanadě a Aaronsová nikdy nepřešla na výhodnější mezinárodní tarif. Její bratři během 14 dní poslali přes 2 000 textových zpráv a také stahovali videa, což způsobilo, že ženě přišel účet, který ji poslal do kolen.

Aaronsová se obrátila na svého poskytovatele služeb, společnost T-Mobile, aby s ním zkonzultovala vyúčtování ve výši 201 tisíc amerických dolarů. Zástupci operátora jí odpověděli, že ve vyúčtování není žádná chyba a stížnost nešťastné ženy neuznali.

Situace se změnila až v okamžiku, kdy se ozvala miamská televizní stanice WSVN-TV a o případu odvysílala reportáž. Po medializaci operátor souhlasil se snížením vyúčtování na 2 500 dolarů a poskytl Aaronsové šestiměsíční lhůtu na vyrovnání dluhu.

Žena, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

Několik užitečných tipů: 

  • Vypněte si datový roaming. Telefon se v zahraničí nepřipojí k internetu, pokud nejste přímo připojeni k Wi-Fi
  • Kupte si v zahraničí SIM kartu. Pokud odjíždíte na delší dobu, vyplatí se do ní investovat.
  • Používejte bezplatnou Wi-Fi, ale vždy si ověřte, zda se jedná o zabezpečenou síť.
  • Pokud chcete sledovat filmy nebo poslouchat hudbu, stáhněte si vše do telefonu před odjezdem.

Zdroj náhledové fotografie: Drazen Zigic / Freepik, zdroj: Unilad

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. T-Mobile jsou největší zloději ze všech operátorů. Kdysi jsem od nich měl tablet za korunu a tarif za 200 měsíčně na 2 roky. Tablet mě ve finále vyšel cca na 15-20 tisíc. Protože pokud se u t-mobilu zpozdíte s platbou o jeden den, okamžitě vám naúčtují smluvní pokutu 1400,-. Jen pro srovnání O2 účtuje 180 korun pokud se zpozdíte o 2 měsíce. Ještě jsem měl pevný internet od těchto férových obchodníků. Po zrušení a doplacení celé částky na jejich pobočce a ukončení smlouvy, mi přišlo ať zaplatím dalších 800 jinak exekuce. Volal jsem, snažil se vyřešit. Bylo mi řečeno, že to zaplatit musím a poté se můžu soudit o vrácení. Chyba byla na jejich straně, neboť jejich člověk na pobočce smlouvu bohužel nezrušil a samozřejmě tam již nepracoval(cca 3 týdnů po mé návštěvě )Jako třešničku mě nahlásili do solusu jako neplatiče, kvůli oněm 800 a skoro jsem kvůli nim tenkrát nedostal hypotéku. Od T-MOBILU bych nechtěl ani igelitku, protože by vás vyšla na měsíční plat. Nejhorší zloději. Nechápu, že stále legálně můžou cokoliv prodávat. Páni z Ameriky lituji a měla štěstí, že jí to nakonec vyšlo jen na 60 tisíc. Kamaráda takto okradli o cca 100 za týden dovolené. Této firmě přeji pouze ztrátu a krach. Přeji hezký den a všem co máte tyto zmije radím změnu. Už je jedno ke komu….prostě cokoli jiného 😉

    1. O2 jsou zloději… píšeš fake info a když neumíš platit včas, je to jen tvoje chyba.

Comments are closed.