Spotify

Spotify před výbuchem? Platforma kvůli covid kauze přišla o miliardy

  • Spotify si nepřímo zadělal na malér
  • Služba čelí velké vlně kritiky
  • To se prý promítlo i do pádu akcií

Pokud kauzu po očku sledujete, tak víte, že Spotify má momentálně plné ruce práce. A těm z vás, kteří o tom slyší prvně, nabídnu jen rychlé „opáčko“. Joe Rogan, populární moderátor a herec, si nedávno v jednom z podcastu pustil pusu na špacír v souvislosti s covidem i vakcínami.

Stačil jeden podcast

Šel do toho po hlavě, a hlavně po svém. Potvrdil, že očkovat se nenechal, nemoc prodělal a léčil se s pomocí antibiotik, steroidů nebo léků proti parazitům ivermectinu, jenž je podáván především zvířatům. Celé vysílání bylo shledáno jako značně tendenční, navíc spousta odborníků Roganovi vyčetla, že se naprosto záměně ignoroval rovinku polemiky.

A jak to souvisí se Spotify? Přímo samozřejmě nijak, ale nepřímo ano. Rogan má totiž u něj exkluzivitu plus enormní množství posluchačů, a jeho vliv je tedy obrovský, což je mnohými vnímáno jako nebezpečný nástroj dezinformační kampaně.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


Spotify
ilustrační (Zdroj: Logan Weaver, Unsplash)

Spotify není v ideální pozici

Management platformy se navíc od celé události distancoval a odvolával se na uměleckou svobodu, čímž ještě přilil olej do ohně. Aby toho nebylo málo, do celé záležitosti se vložily i některé osobnosti populární hudby. Třeba takový Neil Young v otevřeném dopise službu tvrdě zkritizoval a požadoval stáhnutí všech svých alb. Brzy po něm stejný krok zvolila i zpěvačka Joni Mitchell.

Ale tím to nekončí. Jak nově informuje Android Central, negativní ohlasy se promítly i na burze a Spotify zažívá strmý sešup. Tržní hodnota firmy se šmahem propadla o 2 miliardy dolarů. Na druhou stranu se objevují i názory, že kauza samotná s tím nemusí mít vůbec nic společného a jde jen o sezónní a s ohledem na trendy i očekávaný výkyv.

Zdroj náhledové fotografie: Mark Cruz, Unsplash

Total
0
Shares