telefon

Spotify kvůli kontroverznímu covid podcastu ztratil další osobnost

  • Spotify má aktuálně hlavu v pejru
  • Na vině je podcast Joe Rogana
  • Po Neil Youngovi odchází další star

Před pár dny jsme vás informovali, že Spotify má momentálně na stole další skandál, o který se nepostaral nikdo menší než „zlobivé dítě“ Joe Rogan, populární americký herec, moderátor a aktivista. Ten se do povědomí posluchačů dostal zejména díky vlastním podcastům, které se občas pochybují hodně na hraně.

Na covid se steroidy

Pomyslný pohár však přetekl na konci loňského roku, kdy si v jedné ze svých talkshow pustil pusu na špacír. Na mušku si vzal nejen Covid, ale i vakcinaci stejně jako do éteru vypustil několik vlastních kontroverzních teorií, jak informoval americký deník USA TODAY.

Co přesně Rogan řekl? V rozhovoru s přední kapacitou prý záměrně překrucoval fakta, opustil rovinu polemiky a apeloval na to, že zdravý člověk s přísunem vitamínů vakcínu nepotřebuje. Sám také připomněl, že Covid-19 prodělal v září loňského roku. Z nemoci se vyléčil s pomocí antibiotik, steroidů nebo ivermectinu, který se primárně používá proti parazitům.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


Spotify krvácí

Proti tomuto postoji se ve Spojených státech zvedla vlna nevole a na celou situaci hromadně reagovala odborná i laická veřejnost stejně jako osobnosti populární hudby. Jako první se vůči Roganovi vymezil Neil Young, který po Spotify požaduje stažení veškeré své diskografie. Platformu viní z toho, že takové vysílání vůbec dopustila.

K němu se nově připojuje i další pěvecká star Joni Mitchell. Ta na svých oficiálních webových stránkách vyjádřila Youngovi plnou solidaritu a požaduje okamžité smazání všech svých skladeb jako reakci na šíření lží, které mají na svědomí lidské životy.

Zdroj náhledové fotografie: Logan Weaver, Unsplash

Total
0
Shares