Google Chrome

Špinavá hra Microsoftu? Prohlížeč Edge krade otevřené záložky z Chromu

  • Microsoft Edge zlobí uživatele
  • Po aktualizaci krade záložky z Chromu

Microsoft se pokouší přivlastnit si nějaké ty uživatele konkurenčního internetového prohlížeče Chrome. Jak jinak si vysvětlit počínání, které vyděsilo či překvapilo mnoho uživatelů obou prohlížečů.


Nepřehlédněte: Používáte prohlížeč Google Chrome? Nově varuje před malwarem a prolomenými hesly


Chrome vs. MS Edge

To si tak zapnete počítač po aktualizaci systému Windows a vidíte, kterak se vám rovnou spustil prohlížeč s vašimi záložkami a kartami, které jste používali před aktualizací. Jenomže nejde o Chrome, na kterém jste práci pozastavili, ale Microsoft Edge.

Svou negativní zkušenost sdílel i Tom Warren, redaktor serveru The Verge. „Nikdy jsem neimportoval svá data do prohlížeče Microsoft Edge, ani jsem nepotvrdil, zda chci importovat své karty.

Ale po aktualizaci systému Windows se automaticky otevřel Edge se všemi kartami Chrome, na kterých jsem pracoval. Nejprve jsem si ani neuvědomil, že používám Edge, a byl jsem zmatený, proč se všechny mé karty najednou odhlásily,“ uvedl.

Zdroj: Microsoft

Microsoft krade karty z Chromu

Warren tvrdí, že stejnou aktualizaci provedl i na svém druhém počítači. Reakce byla stejná, opět se otevřel Edge se záložkami z Chromu. Přestože uživatel nic nikde nepotvrdil ani neumožnil, Edge se rozhodl podle sebe.

V tuto chvíli ale není jasné, jak se stalo, že prohlížeč Edge sám od sebe otevřel záložky z aplikace Chrome. Server The Verge požádal Microsoft o komentář, zatím bez odezvy.

Faktem je, že nejde o ojedinělý případ. Další uživatelé se k podobě zvláštnímu chování vyjadřují na sociální síti X a také na diskuzním fóru Reddit. Stalo se něco podobného i vám?

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: Verge, Reddit

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Mě se to zatím nestalo…. Teď se někdo bude smát… Ale chrome používám jen na porno….. Edge mám už roky (defakto od jeho vydání) jako výchozí prohlížeč…. To by mě jeblo, kdyby mi tam těch 200 záložek skočilo….
    V edge mám průměr 50 záložek všeho možného (Facebook, terminál serveru, FTP serveru, Google disk, nějaký články, videa,…..)….

Comments are closed.