Windows 11

Spekulace o Windows 12: Microsoft přitvrdí a od podpory odstřihne starší počítače. Co vlastně chystá?

  • Windows 12 nebudou pro každého
  • Microsoft odstřihne starší počítače

Společnost Microsoft podle všeho zpřísní hardwarové nároky pro instalaci a běh chystaných Windows 12. Na řadu počítačů systém vůbec nenaistalujete.


Nepřehlédněte: GPT-4 vykazuje záblesky inteligence na lidské úrovni, tvrdí američtí vědci


Potřebovat budete 8 GB RAM

O vývoji nového Windows 12 se americká společnost zatím příliš nezmiňuje. Na akci Ignite 2022 však Microsoft zveřejnil koncepční obrázek nového systému, který s předstihem prozrazuje, co můžeme očekávat.

Snímek ukazuje plovoucí hlavní panel bez hodin a vyhledávací panel na ploše. Přímo na ploše pak jsou uživatelům k dispozici také widgety. Ale to není to nejdůležitější.

Mnoho uživatelů zajímá, zda se s vydáním Windows 12 zvýší hardwarové nároky. Podle předběžných informací zůstane požadavek na počítač s čipem TPM 2.0, do kterého systém bude ukládat klíče pro šifrování BitLocker a identifikační údaje Windows Hello.

Povinná bude též ochrana UEFI Secure Boot, jež brání útokům jako NotPetya, které kompromitují systém před jeho spuštěním.

Chcete free kredit na Ulož.to? Poradíme, jak získat až 30 GB zdarma
Zdroj: Windows / Unsplash

U procesoru změnu nečekáme

Spekuluje se, že by se naopak mohl zvýšit požadavek na operační paměť (RAM) – minimem nově bude 8 gigabajtů. Z toho vyplývá, že na většinu starších notebooků „dvanáctky“ nenainstalujete.

Co se nároků na procesor týče, nic se zřejmě měnit nebude. Firma bude nadále požadovat minimálně Intel Core 8. generace a AMD Ryzen 2000.

Windows 12 dostanou AI

V tuto chvíli stále ještě nelze hovořit o přehledu novinek, které Microsoft chystá. Zdali vedle běžné evoluce lze očekávat i nějaké speciality, to nikdo neví. V poslední době se však hovoří o velkém provázání umělé inteligence do systému Windows 12.

O důležitosti AI integrované do funkcí připravovaného operačního systému ostatně již dříve hovořila celá řada vedoucích pracovníků Microsoftu. Například Steven Bathiche před rokem uvedl, že umělá inteligence zásadně změní způsob, jak uživatelé počítač používají.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Právě požadavek na CPU by měl Mrkvosoft zvednout… Ty starý plečky 8. A 9. Generace smysluplné nerozjedou ani win 11 (mobilní varianty alias 9750H a podobní šneci)

Comments are closed.