Sony

Sony má malér! Hacker odemkl konzoli PlayStation 5, piráti skáčou radostí do stropu

  • Velký problém pro PlayStation 5
  • Hacker pronikl do oblíbené konzole

Japonská společnost Sony prohrála. Na novém PlayStationu 5 budou možná brzy fungovat i hry, které neautorizovala. Hacker odemkl systém a dostal se do vývojářského menu. Piráti větří šanci a doufají, že je na dosah kompletní jailbreak.


Nepřehlédněte: Cítím se nevinen, řekl u soudu 17letý hacker, který zveřejnil informace o GTA 6 a vydíral Uber


První jailbreak PlayStation 5 je na světě

Útočí na ni zprava, zleva a nemají s ní žádné slitování. Pandořina skříňka teď byla definitivně otevřena. Pokud jste posledních pár měsíců nespali na bobkových listech, určitě jste zaznamenali nesmiřitelné tažení koncernu Sony proti hackerům, kteří se pokoušejí zotročit konzoli PlayStation 5. Bohužel, ani maximální snaha výrobce nevedla k úspěchu a herní systém se teď jednomu technickému šikulovi podařilo odemknout.

Došlo k hacknutí PS5

Etický hacker Lance McDonald zveřejnil video jako důkaz, že se mu podařilo úspěšně proniknout do firmwaru PlayStationu 5. I když klip nevypadá nijak pozoruhodně, vedení společnosti Sony si ho všimlo a ověřilo, že prolomení systému je skutečné. Hacker přiznává, že je ještě třeba zapracovat na některých detailech. A prozradil, že jailbreak zatím není dostupný široké veřejnosti.

Kompletní ovládnutí PS5 je nyní nicméně zřejmě jen otázkou času. Bude finální jailbreak sloužit k vynalézavým účelům (třeba úpravě uživatelského prostředí), nebo pouze k bezplatnému stahování her? Tipněte si! Připomeňme, že jeden pracovník společnosti Google se do systému PlayStationu 5 naboural již v listopadu loňského roku, ale s podrobnostmi, jak se mu to podařilo, se nikomu nesvěřil. A na rozdíl od McDonalda nezveřejnil ani žádné věrohodné video.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Sony, zdroj: GizChina, GameSpot

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Je to stará verze firmwaru to za prvé. K čemu je to vůbec dobré? Kde stáhnu hry na PS5? Myslím, že v dnešní době je tohle úplně zbytečne, riskovat aby mi zabanovali konzoli, skvělý.

Comments are closed.