Mobilní čipset Qualcomm Snapdragon 778G

Snapdragon 778G se objeví v novém mobilu Realme

  • Qualcomm představil zbrusu nový procesor Snapdragon 778G
  • Přináší prémiové funkce do střední třídy chytrých telefonů
  • Objevit by se měl v modelech výrobců Motorola, Xiaomi nebo Realme

Společnost Qualcomm představila na konci pracovního týdne nejnovější procesor Snapdragon 778G, pro který má využití v telefonech střední a vyšší střední třídy. Zájemců o nový hardware je hned několik, patří mezi ně i Realme.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Snapdragon 778G bude neúnavný dříč

Snapdragon 778G je nový 6nm čipset, který je postaven na dvou clusterech po čtyřech jádrech, přičemž nejvyšší úváděný takt je 2,4 GHz. Vykreslování grafických úloh dostala na starosti GPU Adreno 642XL a u displeje je zmiňována podpora maximálního rozlišení Full HD+ a obnovovací frekvence až 144 Hz.

Potěší podpora pro moderní LPDDR5 čipy nebo technologie 5G s maximální rychlostí stahování dat až 3,7 Gb/s. V případě fotoaparátů je podporováno maximálně rozlišení 64 Mpx u jednoho snímače, pokud je aktiovní funkce MFNR (Multi-Frame Noise Reduction), pomocí které se eliminuje výsledný šum. Případně mohou výrobci využít 36+22 megapixelů u duálního sestavení, respektive 22+22+22 u sestavy tří snímačů.

Realme 8 5G
Realme 8 5G | foto: Realme

Realme se hlásí o slovo

Je nabíledni, že Snapdragon 778G se stane oblíbeným kouskem hardwaru mnoha výrobců. Ostatně svůj záměr tento čipset použít již oznámily společnosti Xiaomi, Motorola, Honor, Oppo a také Realme.

Právě Realme prostřednictvím svého šéfa Madhava Shetha oficiálně uvedlo: „Realme úzce spolupracuje se společností Qualcomm a uvedlo již na trh řadu úspěšných produktů vybavených procesory tohoto výrobce. Mobilní platforma Snapdragon 778G 5G má vynikající výkon a podporuje pokročilé herní funkce. Nový smartphone Realme bude jedním z prvních zařízení na světě vybavených právě mobilní platformou 778 5G. I nadále budeme zákazníkům přinášet skvělé zážitky a ty neoblíbenější 5G telefony pro mladé.“

Total
1
Shares