Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Snaha hackerů z Anonymous přišla vniveč! Ruská skupina Killnet se nabourala do serverů americké NASA

  • Obávaní proruští hackeři mají na mušce další cíle
  • V uplynulých hodinách napadli NASA

Nechvalně proslulí hackeři z ruské skupiny Killnet nepřestávají strašit. Nejenže ovládají botnet čítající 4,5 milionu zotročených počítačů k likvidačním DDoS útokům, ale teď si dokonce vyšlápli i na zbrojovku Lockheed Martin a americkou vesmírnou agenturu NASA. A nedopadlo to vůbec dobře.


Nepřehlédněte: Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků


Prolomení serverů NASA

Proruská hackerská skupina Killnet patří na internetu k nejvýraznějším podporovatelům ruského režimu. Snažili se je rozprášit Anonymous, ale klid v online prostoru panoval zhruba jen tři týdny. Poté nastalo nefalšované peklo. Killnet zpřesnili koordinaci a útočí s nevídanou razancí. Je těžké jejich hněvu uniknout.

V uplynulých dnech se do jejich hledáčku dostala přední zbrojní společnost Lockeed Martin i americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Killnet se podařilo úspěšně proniknout do serverů obou subjektů, kde napáchali pořádnou paseku.

Ve videu, které nahráli na Twitter, hackeři tvrdí, že v interních systémech smazali několik přihlašovacích stránek a zmocnili se množství tajných dat. Kolik jich přesně mají ovšem šalamounsky neupřesnili.

Anonymos jsou s Killnet ve válce

Anonymous, kteří jako symbol používají masku Guy Fawkes, spustili kybernetickou ofenzívu proti Killnet na konci května. Do speciální operace se tehdy zapojilo několik set anonymních, kterým, jak víme, se podařilo ukrást mnoho e-mailových adres včetně hesel, které Killnet používali ke komunikaci a koordinaci útoků. Třešničkou na pomyslném dortu byla skutečnost, že veškerá data Anonymous okamžitě nahráli na internet. Psali jsme o tom zde.

V poslední době se ale bohužel ukazuje, že snaha populárních byla zbytečná. Killnet se po několika týdnech oklepali a útočí s maximální razancí.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares