JetRacer

Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků

  • Nové létající auto JetRacer vypadá jako z filmu
  • Vystoupá do tří kilometrů a může letět až 250 km/h

Francouzský profesionální pilot a vynálezce Franky Zapata shání 25 dobrovolníků, kteří by mu pomohli otestovat nové experimentální létající auto. Upozornil na to server Daily Star.


Nepřehlédněte: Tajemný čínský znovupoužitelný raketoplán je v kosmu. Nikdo netuší, co ve vesmíru zkoumá


Létající auto JetRacer

Pokud byste při honbě za slávou chtěli riskovat téměř jistou smrt, máte nyní tu nejlepší příležitost: francouzský vynálezce hledá 25 statečných nadšenců, kteří by se posadili do jeho nového létajícího stroje.

Francouz, který chtěl na létacím skejtu za 20 minut překonat La Manche, ale v půlce spadl, sestrojil létající auto JetRacer, které dokáže vystoupat až do výšky 3 000 metrů.

Stroj vypadá jako z filmu, pohání ho deset mini motorů a může startovat a přistávat ve vertikální pozici. Zapata o létajícím autě řekl: „Je přesně takové, jak si ho lidé představují. Sednete si do něj a letíte. Je jako Aladinův kouzelný koberec.“

Vynálezce tvrdí, že JetRacer může letět rychlostí až 250 kilometrů za hodinu, ale sám se na tuto rychlost zatím nedostal; nejčastěji létá kolem stovky. Testování létajícího vozu bude probíhat ve Spojených státech a když vše půjde podle plánu, Zapata ho věnuje některé z horských služeb, kde by sloužilo k bohulibému účelu.

Zkusíte štěstí?

Nadšenec vyzývá lidi, aby se do testování registrovali prostřednictvím webových stránek jeho společnosti Zapata Racing, která se věnuje vývoji futuristických strojů. Nejprve bude vybráno 100 lidí, kteří si vozidlo vyzkouší na simulátoru. 25 nejšikovnějších se pak podívá za velkou louži, kde si sednou do skutečného létajícího vozu.

Výrazně na sebe Zapata upozornil již v roce 2019, kdy chtěl na svém „flyboardu“ (létajícím prkně) překonat kanál La Manche v rekordním čase. Bohužel však během pokusu o dotankování spadl zhruba v půlce kanálu do moře.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Zapata Racing, zdroj: Daily Star, Zapata

Total
0
Shares