Realme Book vypadá jako MacBook Air. Kdy dorazí?

Směšně levný notebook od Realme míří do Česka. Vypadá jako MacBook od Applu

  • Realme Book čerpá inspiraci u Apple MacBooku Air
  • Počítač je krásný, má výbornou výbavu a nestojí ani 16 tisíc korun

V kuloárech se již nějakou dobu šeptá o tom, že společnost Realme přiveze na pulty evropských obchodů svůj notebook Realme Book Enhanced Edition. Server GSMArena nyní zveřejnil další informace.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra vymění procesor za nejvýkonnější. Konkurence nebude mít šanci


Firma Realme svůj notebook Realme Book EE představila na začátku letošního roku. Zatím jej prodává pouze na domovském trhu v Číně. Mnozí uživatelé však věří, že se to brzy změní. Enhanced Edition, jak název napovídá, je upgradem staršího Realme Booku (prodávaného jako Book Slim v Indii).

Oproti němu má novinka výkonnější čip Intel i5-11320H 11. generace a také účinnější systém chlazení, který využívá dva ventilátory. „Výkon více jader se zvýšil o 20 procent, zatímco v jednovláknových operacích je vyšší až o 10 procent, uvedli zástupci Realme během tiskové konference. Procesor má k dispozici grafickou kartu Iris XE, dále je přítomno 16 GB operační paměti (LPDDR4X) a rychlý 512GB NVMe SSD.

Realme Book jako Air od Applu

Realme Book Enhanced Edition je notebook kompaktních rozměrů. Má hmotnost jen 1,39 kilogramu a tloušťku 14,9 mm. Svým vzezřením připomíná tolik populární MacBooky od Applu.

Po otevření víka je počítač vybaven čtrnáctipalcovou IPS obrazovkou s rozlišením 2 160 × 1 440 pixelů, která má poměr stran 3:2 a pokrývá 100 % barevného spektra sRGB. Na přední straně se v postranním plastovém rámečku nachází HD webkamera pro videokonferenční hovory.

Klávesnice s nízkým zdvihem nabízí tři stupně podsvícení. Napájena je 54Wh baterií, která je dimenzována na 12 hodin smíšeného používání. Nabíjí se přes moderní konektor USB-C adaptérem rychlostí 65 W.

Další konektorová výbava se skládá z portu Thunderbolt 4, jednoho USB-C 3.2 Gen 2, jednoho USB-A 3.1 Gen 1 a 3,5mm jacku pro drátová sluchátka. Bezpečí uživatelských dat zajistí kruhová čtečka otisků prstů umístěná v pravé části šasi v prostoru mezi displejem a klávesnicí.

Cena je směšně nízká

Realme Book Enhanced Edition se prodává za 740 dolarů, v přepočtu 15 800 korun. Pro srovnání: nejlevnější Apple MacBook Air začíná na 29 990 korun. Pokud počítač v dubnu dorazí do Česka, jakože by měl, může jít o jasný hit.

Zdroj náhledové fotografie: Christopher Gower / Unsplash

Total
1
Shares
7 komentářů
  1. Za ty peníze jen slabý přetaktovaný CPU od Intelu. No nic moc. Ani těch 16GB RAM neohromí, to je dneska už spíš standard. Čekal bych za to cenovku kolem 6 tisíc. Zbytek, to je jen daň za podobnost s Airbooky !

  2. Možná se nejdřív podívej za kolik se dnes prodávají notebooky s podobnou výbavou. Pak ti těch 16 litrů přijde jako směšně nízká cifra.

  3. Nějak jste opomněl připočítat DPH a clo. Tohle jsou prostě klasické novinářské tlachy a polopravdy.

  4. Takže tady tak za 25 tis. fakt směšná cena za ten “výkonný” stroj 😂🤣

  5. To je nějaký vtip? Apple podle vás chce za 160 dolarů navíc skoro dvakrát tolik korun? Pokud cenu airu budete počítat stejně. Tedy 21.35, air vyjde na 21330 a ne na 29990. Ten počítač se DPH vyjde přes 19. A air při stejném kurzu na 25800. Jinak za 26 až 27 se dá pravidelně koupit. V je je pak běžné za 900 od prodejců nebo z shopu pro školy (nepožadují ověření) a za 850 z Apple refubrished programu. Reálné je to tedy za 160 dolarů navíc. Kvalita a provozní vlastnosti jsou zcela jinde.

  6. Směšně levný?jste blázni?za tu cenu jsem v minulosti kupoval notes, který uměl hrát hry,byl namakany a měl 1 Tera HDD..dnes dám 15 tisíc a nemá to nic ..jsem si bláhově myslel,že notesy půjdou z cenou dolů a vlastně nemá dnes ani mechaniku,

Comments are closed.