Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra vymění procesor za nejvýkonnější. Konkurence nebude mít šanci

  • Xiaomi 12 Ultra nebude žádné ořezávátko
  • Nadchne foťákem Leica i 120W nabíjením baterie
  • Navíc k tomu přidá procesor Snapdragon 8 Gen 1+

Xiaomi s uvedením svého nejlepšího telefonu pro letošní rok zatím vyčkává. A tato taktika se firmě může bohatě vyplatit. Samsung a Realme už své novinky představily. Huawei nemůže používat Google služby a je na okraji zájmu uživatelů. Nové iPhony 14 dorazí tradičně až na podzim a další výrobci? Nic, co by stálo za řeč zatím nechystají. Xiaomi má tedy zatím čas na své straně a může nový 12 Ultra vyladit tak, že konkurence bude jen zírat.


Nepřehlédněte: Toto je Mercedes mezi telefony. Je levný, má nejvýkonnější procesor a úchvatný design


Utajovaný superčip do Qualcommu

Zatím se hovořilo o tom, že Ultra podobně jako již představené Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro dostane procesor Snapdragon 8 Gen 1. Zapomeňte na to! Vše bude nakonec jinak! Vidle do spekulací právě hodil notoricky známý tipér Digital Chat Station.

Na mikroblogu Weibo uvedl, že Xiaomi 12 Ultra bude pohánět dosud nevydaný procesor Snapdragon 8 Gen 1+. Přesné specifikace tohoto čipu neznáme. Na to je příliš brzy. Asi ale nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že oproti současnému nejlepšímu Snapdragonu přinese ještě vyšší výkon a zřejmě i nějaké optimalizace spotřeby.

Xiaomi 12 Ultra bude nejdříve v létě

Qualcomm „plusové“ čipsety představuje zpravidla ve druhé polovině roku a poté dva až tři měsíce trvá, než se objeví v nových smartphonech. Z toho usuzujeme, že dříve než ve třetím čtvrtletí se Xiaomi 12 Ultra nedočkáme.

Xiaomi ale na nic nečeká a svůj nadcházející top model už testuje. V databázi byl telefon spatřen s procesorem, který měl označení SM8475. A protože Snapdragon 8 Gen 1 je označován jako SM8450, je tím prakticky potvrzeno, že v Ultře skutečně poběží chystaná „plusová“ verze. Tu by měla vyrobit firma Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) 4nm technologickým procesem.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares