Apple AirPods

Sluchátka AirPods Pro poškodila dítěti sluch, tvrdí nešťastní rodiče. Na Apple se řítí pohroma

  • Apple čelí další žalobě
  • Žaluje ho rodina malého dítěte
  • Sluchátka AirPods Pro mu poškodila sluch

Americká společnost Apple čelí žalobě rodičů, kteří tvrdí, že bezdrátová sluchátka AirPods Pro nevratně poškodila sluch jejich dvanáctiletému synovi a ten tak musí nadosmrti nosit naslouchátko.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


AirPods Pro měly protrhnout dítěti ušní bubínky

Firma Apple čelí žalobě, podle které sluchátka AirPods Pro zapříčinila protržení ušních bubínků dvanáctiletému chlapci. Případem se zabývá soud v Kalifornii.

Rodiče tvrdí, že dítě, jako už mnohokrát předtím, se sluchátky v uších a na nízkou hlasitost sledovalo svůj oblíbený pořad na Netflixu. Jenže tentokrát se najednou bez varování ozvalo hlasité bezpečnostní upozornění (tzv. Amber Alert), které mu bohužel nevratně poškodilo sluch.

Pokud to nevíte, Amber Alert je americký informační a komunikační systém pro hlášení únosu dítěte. Proč se výstraha ozvala ve chvíli, kdy dítě spokojeně koukalo na seriál a proč byl zvuk natolik hlasitý, že si kluk ponese následky na celý život, tak to bude muset objasnit soud.

Apple míří k soudu

V každém případě chlapec od té doby trpí závratěmi, nevolností a na pravé ucho ztratil zcela sluch, takže musí používat naslouchátko. Rodina společnost Apple viní z toho, že prodává sluchátka, aniž by je důkladně testovala. Vadí jim, že AirPody přehrávají upozornění v nepřiměřené hlasitosti a že se o tom v příručce (manuálu) nic nepíše.

Apple je také obviňován z toho, že si je konstrukční vady moc dobře vědom a nic s tím nedělá. V žalobě je uvedeno, že na firmu během posledních let mířilo hned několik tisíc žalob týkajících se varování Amber Alert a odvolává se i na svědectví lidí různě po fórech, kteří si na něj stěžují. Rodina po společnosti Apple požaduje tučné finanční odškodnění za újmu na zdraví, způsobenou bolest a psychickou újmu.

Co si o případu myslíte vy? Přehánějí rodiče nebo má Apple skutečně máslo na hlavě? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. a Můj názor pomůže? Vždyť je to Amerika země neomezených možností

Comments are closed.